Teknoloji

Intel’de Moovit İçin Yeni Satın alma Planı!

Intel tarafından bir süre önce yeni bir satın alma planı tasarlandığı ifade edilmişti. İsrail merkezli bir toplu taşıma uygulaması olan Moovit için yeni stratejiler belirlediği ve  1 milyar dolara satın alabilmek için görüşmelerin başladığı öğrenildi. Moovit son dönemlerde aldığı yatırımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Yatırımcıları arasında Intel, BMW iVentures ve Sequoia Capital’in de bulunduğu tespit edildi. Şimdiye kadar alınan yatırımların oranı ise 133 milyon doları aldı.

2017 yılında yine Intel tarafından 15,3 milyar dolar karşılığında Moovit benzeri bir platform olan Mobileye alınmıştı. Bu satın almanın ardından şirketin kurucusu ve CEO’su olan isim Amnon Shashua’nın Moovi yönetim kurulunda yer alması ise dikkat çekti.

Henüz Taraflardan Açıklama Gelmedi

Intel ise daha önce yatırımlarla destek vermiş olduğu Moovit’i şimdilerde satın almak isterken, bazı konularda da söz sahibi olmak istediği belirlendi. Bu süreç içerisinde gerçek zamanlı trafik verilerine ve akıllı yönlendirme konularına hakim olmak adına çalışmalar gerçekleştirdiği ifade edildi.

Moovit tarafından kullanıma sunulan navigasyon uygulamasının 100 farklı ülkede 750 milyondan daha fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı tespit edilmişti. Geçtiğimiz ay salgına karşı bazı acil seferberlikler düzenlenmişti. Bu sistem şimdilerde pek çok farklı şehirde de kullanılıyor. Satın alma hamlesi hakkında pek çok iddia ortada dolaşırken iki şirket tarafından da şimdilik resmi bir açıklamanın gelmediği öğrenildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı