Teknoloji

Intel’den Çok Güçlü İşlemci Hamlesi!

İşlemci piyasası oldukça önemli bir piyasa ve günümüzde gerçekten de bazı şeyleri çalıştırmak için güçlü işlemcilere ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda alanında uzman olan markalardan biri olan İntel, kendine has gelişimi ve beklentiyi geniş bir dilde ön plana çıkarmak istiyor. Şimdi de yeni çözümler üzerinde duruyor. Peki ama nedir bu çözümler?

Yaklaşık 6 ay önce tanıtılan 10. nesil işlemciler, herkes için farklı ve özverili bir dil yaratıyor. Bu yüzden de süreçler değişken bir dilde ön plana çıkarılıyor. Yapılan her yeni çalışma ve beklenti için sizler de kendinize has bir dilde hizmet alabilir ve bu konuda yapılan çözümleri takip edebilirsiniz.

İşlemci üreticilerden olan Intel, bundan yaklaşık 6 ay önce 10. nesil Core ‘Ice Lake’ işlemci serisini piyasaya sürmüştü. Bu durum herkes için önemli bir detay yaratırken, marka bilinci ve içerik kalitesi de ön plana çıkmıştı.

İntel’den yeni teknoloji!

Böylelikle Intel’in 15 watt’lık Ice Lake-U serisi işlemcilerine sahip olan oldukça güzel dizüstü bilgisayarlar da piyasaya çıkmış ve kullanıcılarını tatmin etmeyi başarmıştı. Bu durum herkes için kolay kullanım oluştururken, özellikle oyun ve render işlerinde büyük kolaylık oluşturuyordu.

Bu süreç de herkese farklı bir kullanım yaratıyordu. Fakat bugüne kadar Intel’in en yüksek performans sağlayan Ice Lake işlemcisine sahip bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürülmemişti. Haliyle de dizüstü bilgisayar beklentileri için insanların tercihleri değişebiliyor ve ön plana çıkarılabiliyor.

Hem geleneksel hem de estetik bir dilde büyüyen ve ön plana çıkarılan bütün çözümler için marka yeni bir üretim peşine girmiş görünüyor. Elbette bu işlemci 28 watt’lık Intel core i7-1068G7’den başkası değil.

Bu süreçler ve yenilikler geleneksel seçimleri kendine has olarak ön plana çıkarıyor. Ayrıca düşük güce sahip Intel Ice Lake Y işlemcileri de Intel’in açıklamasına göre artık bilgisayarlarda gözükmeye başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı