Teknoloji

İp Gizleme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde gezindiğinizde hatta internete girdiğiniz anda bir ip adresi kayıtlara geçmektedir. Bu ip adresi sizinle her yerde gezmez ancak her internet bağlantısının bir ip adresi vardır. İp adresi mutlaka her sunucuda vardır. Ancak bazı nedenlerden dolayı ip adresini gizlemek istiyorsanız bunu yapabilmeniz mümkün olacaktır. İp adresinizi gizlemek için iki farklı yol vardır;

İp Gizleme Aşamaları;

1- Proxy sunucusu kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz Proxy sunucusu sayesinde internet üzerinde ziyaret ettiğiniz sunucular sadece yetkili sunucunun ip adresini görebilecektir. Dolayısıyla da sizin ip adresiniz sunucu üzerinde görülmeyecektir. Eğer ziyaret ettiğiniz sunucular size geri bildirim gönderdiğinde ise bu bildirimler öncelikle Proxy sunucuna iletildikten sonra size iletilecektir.

2- İp gizlemek için ikinci bir yöntem size özel ağ yani VPN kullanmanız olacaktır. İp gizleme konusunda oldukça kesin bir yöntem olan VPN, akıllı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan VPN’ye bağlandığınızda kullandığınız cihaz sanki yerel ağda çalışıyormuş gibi işlem yapar. Dolayısıyla da internet ziyaretleriniz VPN üzerine güvenli olarak iletilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı