Teknoloji

iPadOS İşletim Sistemini Alacak iPad Modelleri

Apple’ın WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu iPadOS, iPad kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Peki yeni iPadOS işletim sistemini hangi iPad modelleri alacak? Apple iPadOS işletim sistemini alacak olan iPad modellerini açıkladı.

WWDC 2019 etkinliğinde sürpriz olarak duyurulan iPadOS işletim sistemi iPad kullanıcıları tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Tabletler için yeni bir sayfa açan yeni işletim sisteminin hangi iPad modellerine geleceği merak ediliyordu. Apple yeni iPadOS işletim sisteminin hangi iPad Modellerine geleceğini açıkladı. 

iPadOS Hakkında Her Şey

iPad’ler artık çok daha güçlü. Apple’ın iOS işletim sisteminden güç alan iPad modelleri artık kendilerine özgü bir işletim sistemi olan iPadOS’ten güç alacak. Apple tarafından yapılan açıklamada iPadOS geniş bir destek sunacak. 

iPadOS İşletim Sistemini Alacak iPad Modelleri

iPad Air 3, iPad Pro 2017, iPad Pro 2018, iPad 5. Jenerasyon, iPad 6. Jenerasyon, iPad Air 2, iPad mini 4 ve iPad mini 5 modelleri iPadOS işletim sistemine sahip olacak. 2019 Sonbaharı’nda çıkacak olan iPadOS, iPad’lere pek çok yetenek kazandıracak. iPadOS ayrıca iOS 13 gibi koyu renk desteğine de sahip olacak. 

iPad modellerine yeni kontrol özellikleri ve daha geniş çalışma alanı sunan iPadOS ayrıca fare desteği de sunuyor. iPad modellerini artık bir bilgisayar sınıfı olarak gören Apple önümüzdeki yıllarda Mac tarafına geçireceği yeni bir altyapının temellerini iPadOS ile birlikte atmış oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı