MobilTeknoloji

Iphone 11 ve 11 Pro’nun Su Direnç Testi Sınavı Geçti!

Iphone tarafından piyasaya sunulan Iphone 11 ve 11 Pro diğer Iphone’lara karşı daha dayanıklı olarak gözlemleniyor. Bu telefonlardan önce piyasaya sürülen 2018 model Iphone modeller 2 metrelik suyun altında 30 dakika boyunca durabiliyor ve su geçirmiyordu. Bu yıl tanıtımı yapılan Iphone 11 ve Pro 4 metre derinlik suda 30 dakika dayanabilmektedir.

Iphone 11 ve 11 Pro modelleri suya karşı dayanıklılık konusunda diğer modellere göre oldukça iddialı. Diğer Iphone modellerinde bulunan IP68 sertifikası Iphone’nun bu yeni model telefonlarında da bulunmaktadır. Bu sertifikanın anlamı telefonların suya ve toza karşı dayanıklı olduklarıdır. Apple son çıkardığı Iphone 11 modellerini test etmek için su altına indi. Su altında yapılan testlerde derinlik iki metre ile sınırlı kalmadı. Iphone 11 cihaz modelleri üzerinde yapılan su altı testlerinde derinlik 12 metreye kadar çıkartılmıştır. Telefonlar bu su derinliğinde tam olarak 30 dakika boyunca bekletildi ve bu süre sonucunda sudan çıkartılan telefonlarda herhangi bir bozulma veya arızaya rastlanılmadı. Telefonlar sorunsuz bir şekilde eskisi gibi çalışmaya devam etti. Iphone 11 modellerinde yapılan su testinde telefonda yaşanan en büyük değişiklik ses düzeylerinde olmuştur. Telefonlar en yüksek ses ayarında olduklarında netliklerinde bir azalma göze çarpmıştır. Sudan çıkartılan cihazlar daha sonra 72 saat boyunca bekletilmiştir. Bu süre sonunda ses ile ilgili yaşanan sorunun tamamen ortadan kalktığı gözlenmiştir.

Iphone 11 ve 11 Pro cihazları diğer modellerde olduğu gibi IP68 sertifikasına sahiptir. Bu sertifikanın anlamı Iphone serisi telefonlarının suya karşı dayanıklı olduğunu göstermesidir. Yalnız suya dayanıklılık sınırının aşılması durumunda Iphone cihazları su geçiriyor ve kullanılmaları imkânsız hal alıyor. Son yapılan su testlerinde Iphone’nun son amiral gemisi telefonları bu testi güvenli bir şekilde geçti. Apple bu son çıkardığı Iphone 11 serisi cihazları ile kullanıcılarına karşı verdiği sözü de yerine getirmiş oldu. Yapılan su altı testlerde bu telefonların belli bir limite kadar su geçirmez olduğunu kanıtlamıştır. Telefonların ses düzenlerinde yaşanan küçük sorunda telefonların bir süre bekletilmesi sonucu çözülmüştür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı