MobilTeknoloji

iPhone 12 Corona Virüsten Etkilenecek Mi?

Corona virüs, tüm dünyanın sağlığını tehdit ederken üretime de büyük zararlar verdi. Birkaç hafta önce iPhone’un, Çin’deki çok önemli üretim fabrikaları faaliyetlerini durdurmuş ve stoklar da bu durumdan etkilenmişti.

Son zamanlarda gözler Apple’ın yeni çıkacak telefonu iPhone 12’ye çevrildi. Büyük bir kesim lansmanın dahi erteleneceğini söylerken, bugünlerde üretimle ilgili bir problem olmadığı iddia ediliyor.

iPhone 12’nin Seri Üretimiyle İlgili Problem Yok!

Apple’ın bu sene düzenleyeceği iPhone 12 lansmanının corona virüs nedeniyle ertelenebileceği söyleniyordu. Tayvan medyasında çıkan haberlere göre de iPhone’un baskı devre kartı üretimini üstlenen tedarikçisi, iPhone 12’nin seri üretimiyle ilgili bir sorun olmadığını söylüyor.

Tayvan merkezli DigiTimes’ın haberine göre Pegatron’un Ceo’su Liao Zhiqiang, seyahat kısıtlamaları üreticileri etkiliyor ancak tedarik zinciri, bu engelleri aşmaya çalışıyor. Zhiqiang ayrıca Pegatron’un bütün müşterileriyle temasta olduğunu ve müşterilerinin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Nikkei News: Apple Corona Virüs Yüzünden iPhone 12’yi Erteleyebilir!

Şu anda hem tedarik zinciri hem de müşteriler akıllı telefonlarının ön yüz işleme sürelerini kısaltmayı hedefliyor ve şimdilik de her şey olması gerektiği şekilde ilerliyor. Bunun yanı sıra bu hafta başı Nikkei News, Apple’ın corona virüs salgınının iPhone 12’nin satışlarını ciddi ölçüde etkileyeceğini ve bu nedenle de iPhone 12’nin piyasaya çıkmasını birkaç ay erteleyebileceğini iddia etmişti.

En son gelen haberler doğrultusunda iPhone 12’nin 2020 sonbaharında piyasaya çıkacağı haberleri şimdilik tekrar doğrulandı. Foxconn da yaptığı açıklamada talebi karşılamaya yetecek sayıda işçilerinin bulunduğunu belirtmişti.

Yeni iPhone’lar, Android’i Ezip Geçecek.

Apple’ın yeni iPhone’u, iPhone 12’nin 4 ayrı varyantı olacak. Modeller, çeşitli müşteri gruplarına hitap edecek ve maliyetleri de farklı olacak. Bütün modeller A14 yongasına sahip olacak ve hepsi 5G’yi destekleyecek. Üst seviye modellerin ise yeni 3 boyutlu kamera teknolojisiyle çıkacağı belirtiyor. iPad Pro’da kulanılan LIDAR tarayıcı da bunlardan biri.

Geekbench’de yayınlanan yeni bir test, Apple’ın yeni nesil işlemcisi A14 yongasının nasıl bir performans göstereceğiyle ilgili de fikir oluşturmamıza yardım etmişti. Buna göre 2020 yılında çıkacak iPhone’lar, yeni işlemci sayesinde Android’ler karşısında ezici bir üstünlüğe sahip olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı