Teknoloji

Iphone 12 Ekranları İçin Yeni Bir Düzenleme Yapıldı! İşte Detaylar

Teknoloji devi olan Apple tarafından Eylül ayında yeni telefonların tanıtılması bekleniyor. Iphone 12 ailesinin tanıtılmasına az bir zaman kalmışken bu durum kısa sürede heyecana neden oldu. Bu konu hakkında da yeni detaylar gündeme gelmeye başladı. Ortaya atılan yeni iddialara göre Iphone 12 Pro modeli için ekran teknolojisinde birtakım yeniliklerin tasarlanması bekleniyor.

Telefon Ekranlarında Yenilik Yapılacak

Yeni pro modellerden birisinde 6.1 inç boyutunda OLED ekranın kullanılmasının beklendiği öğrenildi. Bunun üzerine telefonun ekranında 10 bit renk derinliğinin bulunması bekleniyor. Yüksek parlaklık desteğinin yanı sıra telefon ekranı kullanıcılara pek çok derinliği ve yeniliği bir arada sunuyor.

Telefon ekranında kullanılacak olan OLED paneli için ayrı bir katmana ihtiyaç duyulmayacağı belirlendi. Bunun için ayrı bir katman şekillendiriciden bağımsız olarak Y-OCTA teknolojisinin de olması bekleniyor. Bu teknoloji ekranının ise diğer modellere göre daha ince olması ve üretim maliyetleri açısından da daha ucuz olması bekleniyor.

Iphone 12 ailesi içerisinde yer alan Pro modeli için ekran çözünürlüğünün 2532 * 1170 piksel boyutunda olması bekleniyor. Telefonun piksel yoğunluk değeri ise bu süreç içerisinde 458 ppi olarak belirlendi. aynı aile içerisinde bulunan Max modeli içinde ekran çözünürlüğü ve piksek yoğunluk değerinin aynı olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı