Teknoloji

iPhone 12 Pro Max Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı

Eğer söylentiler doğru çıkarsa Apple bu sene içerisinde tam 4 tane yeni iPhone modeli tanıtacak. Lansmanların gerçekleşmesine daha çok vakit var gibi, ancak görünen o ki yeni çıkacak modellerden birinin CAD ortamında çizilmiş tasarımı şimdiden sızdırılmış.

Max Weinbach ve YouTube kanalı EverythingApplePro, uzun süredir söylenti kaynaklı haberlere konu olan yeni iPhone 12 Pro Max’in tasarımını gün yüzüne çıkardı. Buna göre iPhone 11 Pro Max’in yerini alacağı belirtilen telefonda 6.7 inç büyüklüğünde OLED ekran kullanılacak. 

11 Pro Max’ten çok daha üstün özelliklerle geliyor

Henüz çiçeği burnundaki iPhone SE 2020 modelinde olduğu gibi Apple, yeni amiral gemisinde de paslanmaz çelik kasa kullanma yoluna gidecek ve bu kasanın köşelerini kavisli olarak tasarlayacak. 5G teknolojisine sahip olacağı belirtilen cihazın arka kapağında cam tercih edilecek. iPhone 11 Pro Max’ın 2.52mm olan çerçeve kalınlığı iPhone 12 Pro Max’te 1.55mm’ye kadar düşecek. Yani çok daha ince, şık ve sağlam bir telefon bizleri bekliyor olacak.

Öte yandan arka kapağın üzerindeki kamera çıkıntısı da önceki modele nazaran daha ince olacak. 

Çentikli ekran tasarımı devam edecek

Çok değil, bundan 4-5 gün kadar önce yeni çıkacak iPhone modelinin ekranında daha küçük bir çentiğin yer alacağı haberi gündeme gelmişti. Fakat bilgisayar ortamında çizilen iPhone 12 Pro Max’in görsellerine baktığımızda bir önceki modelden alıştığımız çentiğin olduğu yerde durduğunu görüyoruz. 

Bunun ötesinde yeni amiral gemisi modelinde Apple, 2020 model iPad Pro’da kullandığı LiDAR tarayıcıyı sunuyor olacak. SIM kart girişinin yeri de değişecek. Aralarında açık mavi, açık turuncu ve menekşe olmak üzere yeni renk seçenekleri müşterilerin beğenisine sunulacak. Tabii tüm bunlar henüz iddia olduğu için teyide muhtaç bilgiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı