Teknoloji

Iphone 9 Gelecek Hafta Piyasaya Sürülecek!

Koronvirüs salgını devam ederken alınan önlemlere ek olarak teknoloji şirketleri üretime ve satışa devam ediyorlar. Satış miktarları azalsa dahi bu süreci en verimli şekilde geçirebilmek için çeşitli çalışmalar yapıyorlar. ABD’li teknoloji devi Apple’da yeni akıllı telefonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Bu yıl Iphone 9 adı altında gelecek olan modelin aslında Iphone SE2 olduğu dile getirilmişti.

Model telefon meraklıları tarafından uzun zamandır heyecanla bekleniyordu. Model hakkında şimdiye kadar çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bunun üzerine şirket tarafından da yapılan açıklamalar ve reklam çalışmaları üzerine heyecanla beklenen telefon için geri sayımın başladığı ifade edildi.

Gelecek Hafta Meraklıları İle Buluşması Bekleniyor

ıphne 9

Modelin Iphone 8 gövde ve yükseltilmiş olan bileşenlerinden meydana gelerek tasarlandığı ifade ediliyor. 4.7 inçlik bir ekrana sahip olacak olan yeni telefonlarda Iphone XR modelinin kamerası örnek alınarak tasarlandı. Daha önce teknoloji analistleri tarafından yapılan bazı açıklamalarda Iphone 9 modelinin Nisan ayı ortalarında satışa çıkarılacağı belirtilmişti. Bu süreçte Çin merkezli olan GF Securities tarafından yeni bir rapor yayınlandı. Bu raporla birlikte ortaya atılan satış tarihlerinin gerçeği yansıttığı ifade ediliyor.

Iphone 9 modelinin gelecek hafta satışa çıkması için Apple tarafından birkaç gün içerisinde basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Daha fazla depolama alanı ile birlikte telefonun başlangıç fiyatının ortalama 449 dolardan satışa çıkarılması bekleniyor. Yeni modelin satışa çıkarılmasının hemen ardından bazı modellerin satışının durdurulacağı iddia edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı