Teknoloji

iPhone 9 Hakkında Son Bilgiler

Apple’ın kısa süre sonra duyurmaya hazırlandığı yeni uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone 9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 

Düşen iPhone satışlarını uygun fiyatlı iPhone modeli ile toparlamak isteyen Apple’ın bir süredir yeni iPhone SE 2 ya da iPhone 9 modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. Yeni iPhone modelinin corona virüs nedeniyle bazı sorunlar yaşayabileceği açıklandı. 

Nikkei Asian Review’ın açıklamasında göre Apple, orijinal tedarikçilerinden 2020 yılının ilk yarısında iPhone teslim etmelerini istedi. Bu rakamların 15 milyon adetini iPhone 9 ya da iPhone SE 2 modeli oluşturuyor. Apple’ın istediği iPhone miktarında şimdilik bir sorun olmasa da sorun iPhone üretim merkezlerinde yaşanan kapasite sorunu. Kaynakların aktardıklarına göre Apple tedarikçileri şu an kapasitelerinin yüzde 30’u ila yüzde 50’lerine kadar ulaşabiliyor. 

Yaşanan bu sorundan dolayı Apple’ın iPhone modelleri üretimden lojistiğe kadar sıkıntı çekeceğini düşünülüyor. Apple’ın yeni iPhone modelini önümüzdeki ay tanıtacağı düşünülüyor olsa da telefonun satışa sunulması için biraz daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Apple iPhone 9 Özellikleri

A13 işlemciden güç alacak olan iPhone 9 modeli 3 GB RAM ile desteklenecek. 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekranla birlikte gelecek olan iPhone 9 modelinin 3D Touch özelliği olmayacağı düşünülüyor. 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak olan yeni uygun fiyatlı iPhone modelinin 31 Mart tarihinde tanıtılacağı düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı