Teknoloji

iPhone SE 2020 Girdiği İki Adaptörlü Şarj Testinde Kafaları Karıştırdı

Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni akıllı telefonu Iphone SE, son dönemlerde kafa karıştırmaya devam ediyor. Iphone SE modeli için pek çok farklı değişiklik yapılmış olmasına rağmen bazı konularda da şaşırtıcı bir şekilde eksik kaldığı belirlendi. Bu durumda ikinci nesil telefonu olarak bilinen markanın, piyasaya sürüldüğü bataryasının gücünün 1.821 mAh olduğu ifade edilmişti. Bu batarya kapasitesi incelendiği zaman günümüz şartlarına ve teknolojisine göre oldukça düşük olduğu belirlendi. Kullanıcılar bu durumda telefonlarını sık sık şarja takmak ve bataryayı yenilemek zorunda kaldılar.

Apple için bu süreçte ilk kez farklı bir yöntem kullanıldı. Cihazların kutusu içerisinde 5W’lık adaptör konulduğu ancak ayrı olarak cihazlar için 18 W’lık adaptörün de satıldığı belirlendi.

İki Adaptör Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Kullanıcılar istemeleri halinde 229 lira ödeyerek 18 W’lık adaptörü satın alıp kullanabiliyorlar. Bu süreç içerisinde nasıl bir test yapıldığı ve iki adaptör arasında nasıl bir farkın olduğu da merak konusu oldu. Cihaz üzerinde bu durumu net anlayabilmek için bir test yapıldı.

5W olan şarj cihazı ile pilin tam kapasiteye ulaşma süresinin 2 saat 30 dakika olduğu belirlendi. Hızlı şarj özelliğinin olmadığı belirlendi. 18 W’lık adaptör ile yapılan işlemler sonrasında sadece yarım saat zaman kazanıldığı ve beklenildiği kadar büyük bir farkın olmadığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı