Teknoloji

IPhone ve IPad’de Tespit Edilen Güvenlik Açıkları!

Geçtiğimiz kısa bir süre önce iPhone ve iPad’in yerleşik Apple Mail uygulamasından çok kötü bir söylenti ortaya atıldı.iPhone ve iPad’de ciddi güvenlik açıklarının olduğu söylendi.
iOS işletim sisteminde bulunan yerleşik e-posta uygulaması, iPhone ve iPad tarafında oldukça fazla kullanılan Apple Mail, ZecOps tarafından iki tane çok ciddi boyutlarda güvenlik açığı bulunduğu söylentisi çıktı.
Bulunan bu iki açık sebebi ile kötü niyetli kişilerin cihazlara uzaktan erişim sağlama imkanının olduğunu ve yerleşik e-postalara çok rahat bir şekilde sızabildiği söyleniyor.

Bu durumda oldukça kötü bir izlenim bırakıyor.Bu durum sebebi ile özellikle şirket e-postaları için çok tehlikeli durum içindeyken, Apple’a durum için açıklama yaptı.Apple, iOS 13.4.5 Beta ile iki açığı da kapattıklarını ve sorun kalmadığını aktardı.

Çok yakın bir zamanda herkes için çıkarılacağı düşünülen iOS 13.4.5, tüm kullanıcılar tarafından kesinlikle ama kesinlikle yüklenmesi gereken güncellemelerin başında yer alıyor.Her zaman güncellemesi olan cihazları güncel tutmak çok ama çok büyük bir öneme sahiptir.

Pil ömrü ile çok ama çok iddialı olan “sağlam” akıllı saat: Polar Grit X iOS 14 ile Apple iPhone ve iPad kullanıcılarına çok güzel bir uygulama sunuyor.Burada yer alan en önemli detayların arkasında şu bilgi bulunuyor.Apple kodlarda olduğu kadarı ile yeni sürümü ile kullanıcılarını iPhone ve iPad üzerinde bulunan yerleşik uygulamaları “tam anlamı ile ” değiştirmesine olanak sağlayacak.Geçen günlerde verilen bilgilere göre aktarılan kişiler, Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ve ya Gmail ile yer değiştirebilecek.Günümüzde sahip olduğu uygulamalarını yerleşik bir biçimde ayarlayan ve bu konu hakkında rakiplerinin önüne geçen Apple, uzun bir zamandır talep edilmekte olan adımı sonunda atacak gibi duruyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı