Teknoloji

Iphone Yüz Tanıma Kilidi Maskeliyken Nasıl Açılır?

Koronavirüs salgını devam ederken salgının büyümesini engellemek ve tedbir almak için maske kullanımının önemi bir kez daha vurgulandı. Teknolojik açıdan bu durum kafalarda çeşitli soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Iphone kullananların yüz tanıma kilit sisteminden faydalandıkları ve yüzleriyle telefon kilidini açtıkları biliniyor. Peki maske takarken bu süreç nasıl gerçekleşecek?

Virüs salgını boyunca vatandaşların sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve maske takmaları gerektiği özellikle ifade ediliyor. Bu durumda akıllı telefon kullanıcılarının daha güvenilir olduğu ve kullanımı rahat olduğu için tercih ettikleri yüz tanıma sisteminin nasıl çalışacağı da merak konusu haline geldi.

Maskeliyken Kilidi Nasıl Açabilirsiniz?

yüz tnıma

Tencent Security bünyesinde hizmet veren Xianwu Lab maskeli kullanıcıların yüz tanıma sistemini rahatlıkla kullanabilmeleri için yeni bir çalışma geliştirdiğini duyurdu. Artık kullanıcılar maskeliyken ellerini kullanmak ya da maskelerini çıkarmak zorunda kalmayacaklar.

Yeni geliştirilen yöntem sonrasında maskeyi bir köşesinden katlayarak her iki askısını da bir kulağınıza takmanız gerekiyor. Ardından Iphone ayarlarından yüz tanıma sistemini sıfırlamanız öneriliyor. Sistem sanıldığı gibi yüzünüzün tamamını algılamıyor. Kısmi bir algılama olduğu söyleniyor. Bu süreçte tek bir açıdan algılama gerçekleştirdiği ifade edilirken, kullanım imkanı sağlıyor. Yeni sistemle birlikte telefonunuzu yüzünüzü algılayana kadar uzun süre tutmanız gerekiyor.

Yüzün her iki tarafının da maskeyle algılanmasının ardından yüz tanıma işleminin daha kontrollü biçimde çalıştığını görebilirsiniz. Ancak zaman zaman uygulamanın hata verebileceğinin unutulmaması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı