Teknoloji

IQOO Android 11’den Hemen Sonra Zaman Kaybetmeden Android 12’yi Tanıttı

Tüketiciler telefon satın alırken bazı alışkanlıklarının da değiştiği belirlendi. Daha önce donanım özelliklerine bakılıyordu ancak sonrasında insanların alışkanlıkları ile birlikte ne kadar sürede bir yazılım güncellemesinin yapıldığına bakmaya başladılar.

Çin’li teknoloji üreticisi olan IQOO yeni telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. iQOO isimli akıllı telefonun ilk olarak kutudan Android 10 işletim sistemi ile çıktığı ifade edildi. Bunun üzerine alınan karar sonrasında kısa sürede Android 11’e yükseltilmesine karar verildi. Henüz bu gerçekleşmeden şirket tarafından yeni bir karar verildi ve Android 12 güncellemesini alacağını belirtti.

Çinli Şirket Yeniliklerle Geliyor!

Çinli şirket yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Bunun üzerine cihazın 3 yıl boyunca Android tarafından gerçekleştirilen güvenlik güncellemelerini alacağını ifade etti. Yanı cihaz bundan sonraki 3 yıl boyunca 2023 yılına kadar tüm güncellemeleri alacak ve kullanıcılar da bu durumdan haberdar edilecek.

iQOO3 Özellikleri Neler?

Yeni cihazın 5 G bağlantısını desteklediği belirtildi. Bu süreç içerisinde Snapdragon 865 işlemcisine sahip olmakla birlikte 256 GB’a kadar çıkan bir dahili depolama alanı imkanı sunuyor. Telefonun hızlı şarj özelliği bulunuyor. Bu süreçte 55 watt hızlı şarj desteğinin olduğu belirtildi. Telefonun ekranı 6,44 inç olarak belirlenmiş Super AMOLED ekrandan meydana geliyor. Çözünürlük özelliğinin ise Full HD+ olduğu belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı