Teknoloji

İşte Evden Çalışanlar İçin Özel Dizüstü Bilgisayar: HP Envy 17

HP, freelance, yani evden çalışmak zorunda kalanlar için ürettiği yeni laptopu Envy 17’yi piyasaya sürdü. Bir iş bilgisayarı olarak tasarlanan Envy 17’nin hız, görüntü kalitesi ve güvenlik açısından benzerlerine oranla çok daha iyi performans verdiği söyleniyor.

Korona virüs kimi şirket veya bireysel çalışanlar için iflas anlamına gelebilirken bunu iyi kullanan şirketler durumu lehine çevirip üretimlerini çeşitlendiriyorlar. Bu kapsamda bir hamle yapan HP korona virüs sebebiyle evde kalan ve çalışmalarını evden sürdüren insanlar için HP Envy 17 ile güzel bir çözüm sunmuş durumda.

HP Envy 17’nin Donanım Özellikleri

HP Envy 17’nin bir iş bilgisayarı için pek çok şey vadeden özellikleri ise şöyle;

  • 10.Nesil İntel İ7-1065 G7 işlemci kullanan Envy 17 benzer amaca yönelik kullanılan laptoplara oranla daha yüksek bir hıza sahip olacak.
  • Envy 17 32 GB’a kadar DD4 RAM desteği sunuyor. Bu sayede işlem hızı gitgide artacak.
  • Grafik kartı olarak Nvidia GeForce MX330 GPU modelini bulunduruyor.
  • HP Envy 17 kullanıcılarına 1 TB sabit disk kapasitesi ve 256 GB SSD depolama imkanı sunuyor. SSD desteği sayesinde yüksek performans isteyen işlemler daha rahat yapılabilecek.
  • 4K ultra HD ekrana sahip olarak gelecek Envy 17 aynı zaman 17 inç ekrana sahip olacak. Böylece pek çok işlem aynı ekran üzerinde yapılabilecek.
  • Parmak izi okuyucu ve hacklenemez kamera deklanşörü gibi ek özellikleri de içinde bulunduran Envy 17, fonksiyonel tuşlara sahip all-in-one klavyeye sahip.
  • HP Envy 17’de şarj edildikten sonra 10,5 saat batarya ömrü sunuyor. Bu denli yüksek özelliklere sahip bir laptop için oldukça uzun bir süre olduğunu söyleyebiliriz.

HP Envy 17 Ne Kadar Olacak?HP tarafından yapılan açıklamaya göre ürün mayıs ayında piyasaya sürülecek. HP’nin Envy 17 için biçtiği fiyat ise 1250 dolar. Özellikleri ve tasarımına bakacak olursak belirlenen fiyatın ekonomik bir fiyat olduğu ortada.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı