Teknoloji

İşte iPhone 12 Serisinin Taslak Görselleri

iPhone’un yeni amiral gemisi hakkında gerek tasarım gerekse teknik özellikler hakkında dedikodular bitmek bilmiyor. Henüz iPhone 12 serisinin tanıtılmasına uzun bir süre var ancak telefon hakkında bazı konular netleşmiş durumda. Özellikle de tasarım konusunda.

iPhone 12’nin tasarımına dair bilgiler kısa süre önce sızmaya başlamıştı. Buna göre iPhone 12 serisinin birkaç telefonu ve iPad Pro’nun küçültülmüş hali gibi görülebilir. Alınan bilgilere göre iPhone 12’de tıpkı iPad Pro’da olduğu gibi köşeli bir gövde olacak. iPhone 12 hakkında devam eden sızıntılar bu tasarım değişikliğinin birkaç model ile sınırlı kalmayacağını ve iPhone 12 serisinin bütün modellerinde bu tasarımın kullanılacağı bildirildi. Bu sızıntı haberleri üzerine TheApplePost sitesi üzerinden tasarım bilgilerinden hareketle iPhone 12 serisinin bir görsel taslağı hazırlandı.

İşte iPhone 12’nin Görsel Taslağı

Yukarıda verilen bilgilerde de görüleceği gibi İphone 12’nin tasarımında çok büyük değişiklikler yok. Çünkü İphone yıllardan beri süre gelen ve adeta kült haline gelmiş tasarımını değiştirmek gibi bir riske girmek istemez. En azından bu sene için bunu yapılacağı tahmin edilmiyor. Apple’ın tasarımına dair büyük değişiklikleri 2021 yılında yapması bekleniyor.

iPhone 12 Serisinin Genel Teknik Özellikleri

  • Bu serinin İphone 12 modelinin 5,4 inç değerinde bir ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor. İphone 12’nin ekranının OLED olacağı zaten biliniyordu.
  • 5G özelliği de olacak İphone 12’nin fiyatının 700 dolar olacağı tahmin ediliyor.
  • iPhone 12 serisinde yer alacak iPhone 12 Max modelinin 6,1 inç ekrana sahip olacağı ve 799 dolar fiyattan satışa sunulacağı söyleniyor.
  • iPhone 12 serisinin en pahalı ikinci telefonu iPhone 12 Pro, 6,1 inç ekrana 3d ToF kamera sensörüne, arka kısımda 3 adet kameraya sahip olacağı söyleniyor. iPhone 12 Pro’nun fiyatı 999 dolardan başlayacak.
  • iPhone 12 serisinin amiral gemisi iPhone 12 Pro Max, 6,7 inç değerinde geniş bir ekrana sahip olacak. 120 Hz OLED ekran özelliği ile gelecek olan iPhone 12 Pro Max 1099 dolardan satışa sunulacak.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı