Teknoloji

İşte Yeni Güncellemeler İle Whatsapp’a Gelecek Yeni Özellikler

Dünyanın en gelişmiş anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, İOS beta sürümünü güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte arama ekranı ile ilgili ve kişi sınırlandırması ile ilgili güncellemeler yapılacağı ortaya çıktı.

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen ve hemen hemen hepimizin haberleşmek için kullandığı Whatsapp, popülaritesini korumak için kendini sürekli yenilemek ve güncellemek zorunda. Bu sebeple dönem dönem yeni özelliklerin paylaşıldığı güncellemeler yayınlıyor. Bunun için sürekli çalışan Whatsapp geliştiricileri, İOS beta sürümünü güncellemesi ile Whatsapp yeni eklenecek özelliklerin açığa çıkmasına sebep oldu.

2.20.50.23 güncellemesi ile karşımıza çıkacak olan Whatsapp, bu güncelleme kodundan da anlayacağımız üzere yeni güncellemede büyük değişiklikler yapmayacağını ortaya koydu. Ancak çok önemli bir iki özelliğin Whatsapp’a ekleneceği de ortada.

Yeni güncelleme ile birlikte Whatsapp ana sayfasına yeni bir başlık eklendiğini görüyoruz. Söz konusu başlıkla birlikte Whatsapp’ın mesajlarda kullandığı uçta uca şifreleme özelliğini Whatsapp aramalarında da kullanılacağını görüyoruz. Böylece sohbet ve görüntülü arama uygulamaları hakkında son dönemde ortaya çıkan güvenlik sorunlarının Whatsapp’da önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Bilindiği üzere Whatsapp’da çoklu görüşmelerde yapılabiliyor. Ancak bu görüşmelerde sadece 4 kişi bulunabiliyordu. Yeni gelecek güncellemeler ile bu sınırında kalkacağı ve dileyen kişilerin birbirleri ile kişi sınırı olmadan konuşabileceği İOS beta sürümü güncellemesi ile ortaya çıktı. Özellikle korona virüs kapsamında toplantı ve benzeri organizasyonların yasaklandığı şu dönemde Whatsapp’ın yaptığı bu hamle kullanıcıları memnun edeceğe benziyor.

Whatsapp’ın ana sayfadaki aramalar için uçtan uca şifrelemenin olacağı başlığı bir sonraki güncellemesinde kullanıcıların kullanımına sunacağı tahmin ediliyor. Konferans görüşmelerindeki sınırın ise sonraki güncellemelerde uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. Uzmanlara göre görüşmelerdeki sınırı kaldıracak bu özelliğin korona virüs sebebiyle fazla geciktirilmeden en kötü bir güncelleme sonra kullanıma sunulacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı