Teknoloji

Jio Platforms, Facebook’tan Sonra Vista Equity Partners’tan Yatırım Aldığını Açıkladı

Hindistan merkezli şirket olan Jip Platforms, Nisan ayında Facebook’tan bir yatırım aldığını açıklamıştı. Bu yatırımın değeri ise 5.7 milyar dolar olarak belirlendi. Facebook’tan sonra şirketin kısa süre içerisinde yeni bir yatırım daha aldığı belirlendi. Silver Lake’den alınan yatırımın miktarı ise 747 milyon dolar olarak açıklandı. Ancak henüz bu yatırımın üzerinden bir ay bile geçmemişken yeni bir yatırım haberinin daha geldiği öğrenildi.

ABD merkezli Vista Equity Partners’tan yeni bir yatırım aldığı öğrenildi. Yatırımın değeri ise 1,5 milyar dolar olarak açıklandı. Bu yatırım açıklamasının ardından bir anlaşma yapıldı. Anlaşmanın ardından şirkete yüzde 2.32 oranında bir ortaklık payının eklendiği belirtildi.

Şirket Hızla Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Yatırımın değeri ise  65 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştirildi. Bunun ardından Facebook 5.7 milyar dolarlık yatırım sonrasında şirketin 9.99 oranındaki hisseye sahip olmuştu. Bu süreç içerisinde Facebook’un hissesini 8 milyar dolar karşılığında, Silver Lake ve Vista Equity Partners’a satmak gibi planlarının olduğu belirlendi.

Jio Platforms son dönemlerde Hindistan’da büyük bir operatör konumuna gelmeye başladı. 2016 yılında kurulmasına rağmen şimdilerde ülkenin en büyük üçüncü platformu olarak  biliniyor. Sadece üç haftalık süreç içerisinde aldığı yatırımlarla büyük çalışmalara imza atacağı düşünülüyor. Şirket hem uygun fiyatlı hem de ücretsiz sesli aramalar yapma imkanı sunuyor. Şimdiden şirketin büyük bir kitlesi oluşmuş durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı