GündemTeknoloji

Karantina Günlerinde Kime Güveniyoruz ?

Tüm dünya gibi ülkemizde korona virüsü ile mücadele etmektedir. Türkiye’ye corona virüs salgını diğer ülkelerden daha geç geldi. Salgın sürecinde yaşanan gelişmeleri vatandaşlar her gün araştırmaktadır.

Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün canlı yayın eşliğinde Türkiye’ deki gelişmeleri aktarmaktadır. Fahrettin Koca her gün akşam saatlerinde virüse yakalanan, iyileşen, yoğun bakıma alınan ya da vefat eden kişi sayısını aktarıyor. Türkiye’nin corona virüs tablosu diğer ülkelere göre çok daha iyi durumdadır. Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ nın da güven veren açıklamaları vatandaşların kendisine karşı güven duygusunu oluşturdu.

Yapılan bir araştırmada;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın yaptığı açıklamalara : yüzde 75

Sağlık çalışanlarının bireysel açıklamalarına: yüzde 47

Hükümet açıklamalarına: yüzde 46

Televizyon haberlerine: yüzde 44

Türk Tabiple Birliği’nin yaptığı açıklamalara: yüzde 42

Diğer internet haberlerinin açıklamalarına: yüzde 14

Diğer sosyal medya haberlerinin açıklamalarına: yüzde 14

İlaç firmalarının yaptığı açıklamalara: yüzde 13 oranında bir güven olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre Fahrettin Koca’ya bu kadar güven duyulmasının sebebi, halkla yaptığı iletişimi kesmemesi, üstündeki tüm strese rağmen babacan tavrını sergilemeye devam etmesi, endişeyi umutla dengeleyebiliyor olması, siyasi değil kamucu davranması ve kendisine sorulan tüm soruları cevaplamaya çalışmasıdır. Bu durum da Fahrettin Koca’ ya olan güveni arttırıyor.

Yapılan araştırmada Fahrettin Koca’dan sonra sağlık çalışanlarının yaptığı açıklamalara güveniliyor. Corona virüsünde en çok sağlık çalışanları etkilendi. 7/24 işinin başında olan hemşireler, doktorlar ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturuyor. Hastalar ile yakın temasta bulunan sağlıkçıların bir çoğu evlerine bile gitmiyor, aileleri ile online bir şekilde iletişim kurmak zorunda kalıyor. Corona virüsüne yakalanan hastaların durumlarını her gün gördükleri için anlattıklarına da güvenilir bulunuyor.

Hükümetten gelen bilgilere olan güvenin çoğunun Dindar / Kadercilerin olduğu gözlemlendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı