Teknoloji

Karma SC2 : Karma Automotive Yine Sınırları Zorladı!

Karma Automotive, tekrar kendini gündemde bahsettirdi.Bu sefer de Yüksek Performanslı E-Flex platformunun ilk geliştirme adımını tamamladığını piyasaya duyurdu.Geçtiğimiz günler de uzun menzilli GTE sedanı piyasaya kullanıcıların beğenisine çıkaran şirket GTE Sedan’dan sonra da elektrikli minibüs platformunu beğeniye sunmuştu.

Şirketin şu an görücüye çıkardığı model ise yeni yüksek performanslı E-Flex platformu oldu.

Geçen yılın kasım ayında duyurulmuş olan Karma SC2 modelinde kullanılması düşünülen platform otomobilin 644 kilometre menzile kadar çıkmasına olanak sağlıyor.Platform bunun yanında otomobilin saatte 100 kilometre gibi bir hıza sadece 2 saniye gibi bir zamandan kısa bir sürede ulaşma imkanı sunuyor.

Yüksek performansı bulunan E-Flex platformunda dört tane elektrik motoruna yer verilmiş.Geliştirilmekte olan bu platform sayesinde Karma SC2 modelinin, dünyanın en hızlı süper otomobil unvanını kazanmak için Tesla Roadster ve Aspark Owl modelleri ile rahatlıkla rekabet edeceğini söylemek yanlış olmaz.

Karma Automotive, yüksek performanslı E-Flex’in ilk geliştirme aşamasını tamamladıklarını söyledi.

Önümüzdeki günlerde ise diğer E-Flex platformları üzerinde de geliştirmeler yapılacağını söyleyen Rus tasarımcı, fütüristik Tesla bisiklet konsepti, Karma SC2 performans değeri ile göz kamaştırıyor.

Bu özellikler ile hızlı arabalar kategorisinde yerini almaya hazırlanan SC2 isimli konsept otomobilinin satışa ne zaman sunulacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Satışa sunulacak tarih merak konusu oldu.

Konsept SC2 modelinin 1.100 beygir gücü ve 10.500 Nm tork değeri ile sınırları oldukça fazla zorlayan bir performansa sahip olduğu görülüyor.

120 kWh pili ile uzun bir menzil vaadi veren otomobilde karbon seramik fren ve yarış uygun süspansiyon sistemi yer alıyor.

Otomobilin sunacak olduğu özellikler çok heyecan verecek gibi duruyor olsa da bu performansı gerçek yaşamda görmemiz için bir süre daha sabırla beklememiz gerekecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı