Teknoloji

Kartuş Alacağıma Yazıcıyı Mı Değiştirmeliyim?

Yeni bir yazıcı mı arıyorsunuz? Dışarıdaki birçok farklı model sayesinde, hangisinin ihtiyaçlarınız için uygun olduğunu bilmek zor.

Satın aldığınıza pişman olmadığınızdan emin olmak için, mağazalara girmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

yazıcı alacaklara tavsiyeler

Bütçede Kalın

Yazıcıların maliyeti çılgınca değişir. Açıkçası, yeni cihazınıza harcayabileceğinizden daha fazla harcama yapmamalısınız.

Bununla birlikte, bir yazıcı için bütçeleme konusu, başlangıçtaki maliyetinden daha derindir. Ayrıca devam eden yedek mürekkep fiyatını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

En ucuz yazıcıların en pahalı mürekkeplerden bazılarına sahip olması yaygındır; üreticilerin paralarını böyle kazanmaları. Yani, en yakın Best Buy’a gitmeden önce çevrimiçi olarak biraz araştırma yapın. Yedek kartuş fiyatlarının, benzer fiyattaki diğer modellerle aynı olduğundan emin olun.

Ayrıca, yazıcınız için üçüncü taraf mürekkep kartuşları alıp alamayacağınızı ve mürekkep kartuşlarını tekrar doldurabilecek olup olmadığınızı kontrol etmeye değer. Onaylanmamış mürekkep kartuşlarının kullanılmasının garantinizi geçersiz kılabileceğini unutmayın.

Mürekkep Türü

Üç genel mürekkep kartuşu yapılandırması vardır.

  • İki mürekkep kartuşu: Siyah bir kartuş ve hepsi bir arada renkli kartuş.
  • Dört mürekkep kartuşu: Siyah kartuş, camgöbeği, macenta ve sarı için üç ayrı kartuş. Bu CMYK renk modelidir.
  • Mürekkep Kutuları: Yazıcı, kartuş kullanmak yerine, mürekkebini büyük, yeniden doldurulabilir kuyucuklardan alır.

Üçünden, mürekkep böcekleri uzun vadede en ekonomik olanıdır. Örneğin, Epson Expression ET-3700 EcoTank, tek bir dolumda 14.000 siyah sayfa veya 11.200 renkli sayfa yazdırabilir. İki yıllık yoğun kullanım için bu yeterli.

Ayrıca lazer yazıcı satın alabilirsiniz. Mürekkep yerine toner kullanıyorlar. Lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli benzerlerinden daha keskin kenarlar ve daha net görüntüler üretebilir.

Hangi yapılandırmanın sizin için uygun olduğu, yazıcınızı nasıl kullanmayı planladığınıza bağlıdır. Çok az sayıda renkli çok sayıda metin belge yazdıracaksanız, iki kartuşlu bir yazıcı yeterli olabilir. Profesyonel kalitede renkli çıktılara ihtiyacı olan kişiler bir lazer yazıcıyı tercih etmelidir ve düzenli kullanıcılar CMYK ile inkwell yazıcılar arasında karar verebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı