Teknoloji

KIA Kullanıcıları Mağdur Etmemek İçin Garanti Sürelerini Uzattığını Açıkladı

Koreli otomobil devlerinden birisi olan KIA son zamanlarda yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bazı değişiklikler yaptı. Salgın nedeniyle pek çok kişinin evlerde olduğu düşünüldüğü zaman garanti süresi dolan araçlar için garanti süresinin uzatıldığı belirlendi. Pek çok kişinin ay önce araç garanti sürelerinin bittiği göz önünde bulundurulduğunda garanti süresinin haziran ayının sonuna kadar uzatıldığı ifade edildi.

Salgın tüm dünyada pek çok kişi için hayatın durmasına neden oldu. Şirketler iş yapamaz konuma gelirken insanlarında mağduriyet yaşadıkları belirlendi. Otomobil fabrikaları da bu süreç içerisinde harekete geçti. KIA aldığı karar sonrasında garanti süresini uzatacağını açıkladı.

Pek çok araç sahibinin KIA tarafından sunulan servis hizmetlerinden yararlanamadıkları belirlendi. Bu durumda müşterilerin garanti sürelerinin bitmesi haklarından yararlanamamalarına neden oldu. Bunun için şirket aldığı karar sonrasında oluşabilecek mağduriyeti ortadan kaldırdı.

KIA Müşterilerini Mutlu Etti!

Salgın nedeniyle bir sefere mahsus olarak alınmış karar sonucunda garanti süresi 1 Şubat ile 31 Mayıs tarihleri arasında biten kullanıcılar için Haziran ayının sonuna kadar süre verildi. Bu zamana kadar araç sahiplerini yetkili servislere giderek gerekli işlemlerini yaptırabilecek ve hizmet alabilecekler.

Otomobil piyasasında da salgının ilk zamanlarındaki kara bulutların dağılmaya başladığı ve bu süreçte satışların yeniden başladığı ifade edildi. Birkaç ay içerisinde yaşanan tüm daralmanı n toparlanması bekleniyor. Salgın azalmış olmasına rağmen tüm dünyada risklerinin devam ettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı