Teknoloji

Kojima’nın Kurucularından Biri Tencent’e Geçtiğini Duyurdu!

Oyun dünyasının en tanınan isimlerinden birisi olan Hideo Kojima, Metal Gear Solid serisi ve en son 2019 yılında çıkan Death Stranding oyunları ile gündeme gelmişti. Oyun dünyası için yaptığı çalışmaların yanı sıra verdiği röportajlar ve açıklamaları ile de sık sık adından söz ettirmeyi başardığı ifade edildi. Hikayenin ortaya çıkmasının ardından meşhur olan Kojima, son dönemlerin en sadık ve büyük oyuncu kitlesine sahip olma özelliği ile biliniyor.

Geçtiğimiz nisan ayında Kojima, İngiliz film ve Televizyon Sanatları Akademisi için oyun kategorisinde BAFTA Bağlılık Ödülü’ne layık görülmüştü. Bunun ardından yeni bir oyun tasarladığı haberleri ile gündeme gelmişti. Bunun ardından bugünlerde ortalıkta yeni bir iddia daha dolaşmaya başladı. Şirketin önemli bir çalışanını kaybettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Kurucu Ortaklarından Birisinin Tencent’e Geçtiği Belirtildi

Kojima şirketinin 20 yıllık kurucu ortaklarından birisi olan Ken-Ichiro Imaizumi aldığı bir karar sonrasında şirketle olan tüm ilişiğini kesti. Bunun ardından 2001 yılından bu yana şirketi tüm oyunları ve çalışmaları için büyük bir özveri ile çalışmıştı.

Şirket tarafından ya da taraflardan konu hakkında bir açıklama gelmedi. Ancak çin’in en büyük bilişim şirketlerinden birisi olan Tencent’in Amsterdam’da bulunan ofisine geçtiği ifade edildi. 20 yıllık çalışması ve şirkete vermiş olduğu emekleri düşünüldüğü zaman bu durumun şirket için büyük bir kayba neden olacağı ifade ediliyor. Bu ayrılışın şirketi nasıl etkileyeceği şimdiden merak konusu oldu

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı