OyunTeknoloji

Korku ve Gerilimin Sınırlarında: Case Animatronic

Günümüzde oldukça yaygınlaşan oyun tiplerinden biri de korku oyunlarıdır. Geçtiğimiz yıllarda oyunseverin karşısına çıkan Case: Animatronic oyunu barındırdığı korku ögeleri ile oyunseverlere dehşet dolu anlar yaşatıyor. İsimsel anlamı olarak , insan yahut hayvanın robotik bir şekilde canlandırmak olarak yer almaktadır.

Canavar ve Yaratıklar ile Bitmeyen Mücadele

Birbirinden oldukça farklı yaratıkların bir arada bulunduğu bu oyun, oyunseverin hayatta kalmasını sağlamaya yönelik bir oyun stratejisi içermektedir. Hikayesi açısından da pek çok oyunseverin ilgini çekmektedir. Oyunsever oyunda bir polis merkezinde yer almaktadır. Hedefi buradan çıkmak olan oyunseverin , tek hatasında hayatıyla karşı karşıya gelmekte olduğu görülmektedir. İlk açılış sahnesi oyunseverin geleceğinin görüldüğü, öldüğü sahne ile başlamaktadır. Oyunsever karanlık bir ortamda yaşam mücadelesi verdiğinden elinde etrafı aydınlatacağı bir el feneri bulunmaktadır. Modern zaman oyunu olduğundan oyunseverin elinde bir de tableti bulunmaktadır.

Tablet sayesinde içerisinde bulunduğu polis merkezinin tüm güvenlik kameralarına hakim olan oyunsever karşısına çıkabilecek olası canavarların nerede olduğunu tespit edebilmektedir. Ancak ilk başta kapalı olan bazı kameralar oyunsever dolaşmaya başladığı an açılabiliyor bu da oyunun hikayesi açısından kötü bir sürpriz olarak yer alıyor. Oyun da oyunseverin yine de en büyük yardımcısı elinde bulunan fener, kameralar ve canavarlardan kaçmak için bacakları olmaktadır.  Oyunseverin oynadığı karakter John Bisop devamlı olarak canavarlardan kaçmaya çalışır. Çünkü oyunseverin canavarlarla karşılaştığı anda ölmektedir. Saklambaç tarzında bir oyun sürdürülmektedir. Oyunsever etrafında bulunan eşyalara saklanarak canavarlardan ve yaratıklardan kaçmaya ve saklanmaya çalışmaktadır.

Korku ve aksiyon dolu bir oyun olarak Animatronic oyunseverlerden tam not almayı başarıyor. Grafikleri ile de korku dolu anlar yaşatan bu oyun pek çok ilgi ve alakaya neden olmuştur. Canavarlar ve yaratıklar uzakta diye düşünmek tamamıyla oyunseverin oyuna bir sıfır yenik düşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden oldukça dikkatli ve temkinli davranılması gerekmektedir. Korku ve gerilimden hoşlanan tüm oyunseverler için oldukça iyi bir oyundur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı