Teknoloji

Koronavirüs Nedeniyle Iphone 12’nin Seri Üretiminde Gecikme Yaşandı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını pek çok alanda olduğu gibi akıllı telefon alanında da bazı çalışmaların aksamasına neden oldu. Akıllı telefon satışlarında yaşanan düşüş şirketlerin zarar etmesine neden oldu. Salgının akıllı telefon üretiminin merkezi olarak görülen Çin’de yaşanması ise pek çok fabrikanın kapatılmasına neden oldu.

Akıllı telefon devi olan Apple tarafından her yıl olduğu gibi önümüzdeki Eylül ayında yeni modelin tanıtılması bekleniyordu. Iphone 12 serisinin üretimi için çalışmalar devam ederken yaşanan çeşitli aksaklıklar nedeniyle seri üretimin bir ay kadar aksadığı ortaya çıktı. Apple gibi pek çok akıllı telefon üreticisi şirket büyük zarara girdiğini açıkladı. Asya pazarı ise akıllı telefon teknolojisi için son derece önemli.

Iphone 12’nin Tanıtımı Gecikecek mi?

Apple tarafından yapılan önceki dönem açıklamalarına göre Eylül ayı içerisinde 6.7 in., 6.1 inç ve 5.4 inç olmak üzere 3 farklı yeni telefon modelini tanıtması bekleniyordu. Serinin devamı olan Iphone 12 için pek çok teknolojisi meraklısı büyük heyecan duyduğunu dile getirmişti.

Daha önce 2017 yılında da Iphone X modelinin üretimi konusunda bazı aksaklıklar meydana gelmişti. Bu aksaklıklar çerçevesinde telefonun Eylül ayında yapılması beklenen tanıtımı da Kasım ayında yapılmıştı. Teknoloji kulislerinde son zamanlarda yeni telefon modelinin tanıtımının ve piyasaya sürülme tarihinin aksayabileceği ve Kasım ayına ertelenebileceği konuşulmaya başlandı. Bu konu hakkında Apple tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı