GündemTeknoloji

Koronavirüs Salgınında Türkiye Ne Durumda? 3 İl İçin Yeni Harita Açıklandı!

Koronavirüs salgını tüm ülkede etkisini artırmış durumda. Bugün Bilim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi Telekonferans yöntemiyle yapılan toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca heyecanla beklenen açıklamaları gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin ardından toplantı sonrasında Türkiye genelinde hastalığın nasıl ilerlediği ile üç il bazında sürecin ilerleyişine vurgu yapıldı.

Denizli, Eskişehir ve Erzincan illerinden koronavirüsün nasıl ilerlediği konusunda bir harita paylaşıldı.

Türkiye’de Bugün Kaç Kişi Hayatını Kaybetti?

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle son 24 saatlik periyotta 126 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Yapılan testler sonucunda 4 bin 353 yeni vaka tespit edildiği öğrenildi. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısının ülke çapında 1.769’ yükselmesi durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Fahrettin Koca bu süreçte umut vaat eden açıklamalarda da bulundu. Vaka oranının yükselme hızında bir yavaşlama meydana geldiği belirtildi.

Son dönemlerde koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan çalışmalarda iyileşen vaka sayısının giderek yükselmesi dikkat çekmişti. Bugün açıklanan güncel rapora göre 8 bin 631 kişinin yapılan tedaviler sonucunda koronavirüs testlerinin negatif olduğu ve iyileştikleri belirlendi.

Denizli Erzincan ve Eskişehir illerinde de koronavirüs vakalarının en yoğun olduğu bölgeler haritalarla birlikte vatandaşlara anlatılmak istendi. Fahrettin Koca koronavirüs salgını sebebiyle son bir hafta ve 10 günlük sürecin çok önemli olduğunun altını çizdi. Vaka sayısının pik noktaya ulaşabileceği ve bu sürecin 2 hafta kadar sürebileceği düşünülüyor. Ardından vaka sayısında düşüş ve süreçte bir yavaşlama ile kontrol altına alınması umuluyor.

İşte Üç İlin Koronavirüs Haritası:

Eskişehir

Denizli

Erzincan

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı