Teknoloji

Koronavirüs Yeni Apple Ürünlerini Vurdu Mu?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonrasında tüm dünyada yayılan koronavirüs salgını başta insan hayatı olmak üzere tüm hayatı olumsuz etkilemiş durumda. Peki koronavirüs salgını yeni Apple ürünlerini vurdu mu?

Koronavirüs salgını tüm dünyayı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrasında pek çok etkinlik iptal edilmiş ve etkinliklerden bazıları ise internet üzerinde taşınmıştı. Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ülke olan Çin’de ise üretim olumsuz etkilenmişti. Çin’de üretim yapan en önemli firmalardan birisi olan Apple, yeni ürünleri olan MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıtmış olsa da yeni ürünlerinin koronavirüs salgınından etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyordu. 

Çin dışındaki mağazalarını da süresiz olarak kapatan Apple, 2020 yılının ilk çeyreğinde uygun fiyatlı yeni bir iPhone modeli tanıtması bekleniyordu. Apple’a yakın kaynakların aktardıklarına göre Apple kısa süre içerisinde mini LED teknolojisine sahip yeni bir iPad modelini daha tanıtmaya hazırlanıyordu. 

Apple’ın 2020 yılı içerisinde ayrıca yeni bir MacBook Pro, Apple Watch Series 6, yeni Apple TV ve iPhone modelleri de tanıtacğaını unutmamak gerek. Gelen son dedikodulara göre ise Apple tüm bu ürünlerinin yanında yeni bir HomePod modelini de satışa sunmaya hazırlanıyor. 

Apple’a yakın bir haber sitesinin aktardığı bilgilere göre Apple, mühendislerin evden çalışma döneminde üzerinde çalıştıkları cihazları evlerine götürerek yazılım ve donanımları üzerinde çalışmalarına izin veriyor. 

Mart ayının başından itibaren çalışanlarının evden çalışmasına izin veren Apple, bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlandığı pek çok ürünü çalışanları tarafından test edilmesine izin verdi. Koronavirüs salgınının ilk çıktığı yer olan Çin’de vakaların artık sona ermesi ve hayatın normal seyrine geri dönmesiyle birlikte Apple’ın yeni ürünlerinin de üretimine kaldığı yerden devam edileceği düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı