Teknoloji

Leica ve Olympus Ücretsiz Sanal Fotoğrafçılık Kursu Veriyor

Fotoğraf makinesi üreticileri Leica ve Olympus, COVID-19 salgını nedeniyle evine kapanan insanların vakitlerini daha verimli değerlendirebilmeleri için sanal olarak ücretsiz fotoğrafçılık kursları ve ünlü fotoğrafçılarla söyleşiler düzenlemeye başladı. 

Malum, şu sıralar birçok şirket dışarıya çıkamayanlar için bu tür jestler yapıyor. Mesela Koç Grubu normalde ücretli olan Vidobu içeriklerini herkesin erişimine açmıştı. Son olarak Nikon, çevrimiçi fotoğrafçılık kurslarını Nisan ayının sonuna kadar ücretsiz hale getirmişti. Şimdilerde ise bu kervana Leica ve Olympus da katılmış bulunuyor.

Olympus uzmanlarıyla görüşme fırsatı!

Fotoğraf makinesi sahiplerinin Olympus uzmanlarıyla etkileşime geçip fikir alışverişi yapabilmelerini ve akıllarına takılan soruları yöneltebilmelerini sağlayan “Evde Olympus Oturumu” etkinliği mutlaka kaçırılmamalı. Eğer ilginiz varsa siz de bu etkinliğe katılım sağlayıp Olympus’un tecrübeli mühendisleriyle birebir oturumlar gerçekleştirebilir, soru sorabilir ve Olympus marka kameralar hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Grup oturumu şeklinde gerçekleşen bu derslere aynı anda en fazla 6 kişi katılabiliyor. Görüşmenin teması ise genellikle bazı kamera modelleri veya manzara, makro, su altı çekim gibi belirli çekim teknikleri üzerine şekilleniyor. Sınırlı sayıda başvuru alınacağı için Olympus’un web sitesini ziyaret edip kaydınızı gerçekleştirmenizde fayda var. 

Leica kursları yarın başlıyor

Öte yandan Leica da ünlü fotoğrafçı, müzisyen, oyuncu ve sanatçıların katılacağı bir dizi çevrimiçi ücretsiz kurs düzenleyeceğini duyurdu. Bu kursların ilki yarın, 12 Nisan tarihinde başlayacak.

Fotoğrafçılar Jennifer McClure ve Juan Cristóbal Cobo karantina döneminde fotoğrafçılık yeteneklerini nasıl korumaya çalıştıklarından bahsedecekler. Maggie Steber, Guggenheim ödülünü kazanan “Secret Garden of Lily LaPalma” projesinden bahsedecek. Stephen Vanasco ise çevrimiçi olarak yaptığı çalışmalar üzerine katılımcılarla fikir fırtınası gerçekleştirecek.

Kayıt için Leica’nın web sitesini ziyaret edip ilgili formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı