Teknoloji

LG’den Galaxy 20’ye Ucuz Rakip!

Teknolojide dünya devi olan LG, akıllı telefon pazarında istediği satış rakamlarını bir türlü sağlayamadı. LG G3 modelinden kötü bir satış grafiği çizen LG’nin akıllı telefon üretim ekibi komple değişmişti.

G Serisinden Sonra Uygun Fiyatlı Yeni Seri Geliyor

G serisi bitirildikten sonra LG’nin Chocolate isminde bir model çıkaracağı konuşuluyordu. LG cephesinden resmi bir açıklama gelmezken sızdırılan bilgilere göre Samsung’un Galaxy S20 modeline yakın özelliklerde orta üst segment bir telefon üretimi yapılıyor.

Bilgileri verenin bir LG çalışanı olduğunu söylemeden geçemeyiz. LG yetkilisi, firmanın Mayıs ayında yeni telefonun tanıtılacağını söylüyor. Eğer bu model doğrulanırsa LG amiral gemilerin arasından kendini çıkarmış olacak. Alt, orta ve orta üst segment telefon pazarında istediği başarıyı yakalama yolunda ilerleyecek. LG’nin hedefi bir nevi Xiaomi firması gibi fiyat performans ürünleri üretmek. Çok sıkı bir rekabetin olduğu amiral gemilerinde tutunamayan LG, kendisine alt segmentlerde Pazar oluşturmayı hedefliyor.

Geliştirilen telefon hakkında herhangi bir bilgi olmamasına karşın yeni çıkacak modelde beklenen özellikler arasında 5G desteği sunması bekleniyor. Bunun yanı sıra Snapdragon 765 veya 765G serisi bir işlemci kullanılması bekleniyor. Samsung’un 7nm EUV fabrikasyon sürecinde üretilen bu işlemciler Snapdragon işlemci ailesinin orta üst segmentleri için üretilen işlemcilerdir.

LG, amiral gemilerinden vazgeçerek orta üst segment pazarına dönüşünde bakalım başarılı olabilecek mi?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı