Teknoloji

Mac Kullanıcılarına Yenilikler Geliyor

Apple, geçtiğimiz aylarda iOS 13.4, IpadOS 13.4 ve MacOS 10.15.4 güncellemelerini yayınlamıştı. Birçok kullanıcı bu güncellemelere olumlu geri dönüş sağlamıştı. Apple yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. K-12 müşterileri ve şirket sahiplerinin işlerini kolayca halletmeleri için yeni özellikler eklendi. Mac’de kullanılmak üzere değerlendirme modu, K-12 için iPad geçici oturum özelliği ve işletme yönetiminde kullanılması için iPad paylaşma özellikleri getiriliyor.

Pazardaki payını büyütmek isteyen Apple, cihazlarının K-12 tarafından kullanılması sürüyor. Bunun yanında Apple, IT departmanlarının da kendi cihazlarını kullanmasını ve daha kolay çalışma ortamı sağlamayı hedefliyor.

Yeni Gelen Özellikler Neler?

İşletme Yönetimi İçin iPad Paylaşma: Önceden de var olan bu özellik sadece okul yönetimi tarafından kullanılıyordu. Artık işletmelerdeki çalışanlar tarafından cihazlar paylaşılabilecek. Her kullanıcı farklı cihazlarda giriş yaparak kendi dosyalarını kullanabilecekler. Kullanıcıların verileri iCloud’da kayıtlı tutulacak. Bu sayede farklı cihazlarda hesap açarak kendi bilgilerine erişme olanağı sunulacak. Mac İçin Değerlendirme Modu: Eklenen bu özellik ile geliştiricilerin yapmış olduğu Mac’e otomatik bağlanarak kullanılan uygulamalarda Mac’i yapılan uygulamaya bağlayıp piyasa sürdüğü zaman kısmı özelliklerin kullanılmamasına yardımcı oluyor.Paylaşılan iPad Geçici Oturumu: Hali hazırda işletmelerde olan bu özelliğin okullarda da kullanımına olanak sağlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı