Teknoloji

Macbook Air Windows 10 İle Daha İşlevsel Şekilde Kullanılabilecek!

Apple tarafından birkaç ay önce 2020 Macbook air tanıtılmıştı. Bu süreçte modelin yenilendiği ve daha işlevsel hale getirildiği belirtilmişti. Yapılan testler sonucunda ise pek çok kişiyi şaşırtan sonuçlara ulaşıldı. Bir internet sitesi tarafından yapılan testler sonrasında Macbook Air için daha önce açıklanan bir özelliğin aslında sanıldığı gibi çalışmadığı belirtildi.

Apple tarafından tanıtım sırasında yapılan açıklamalarda yenilenmiş olan modelin ekran parlaklığının seviyesi 400 nit olarak açıklanmıştı. Yapılan testler sonrasında şirket tarafından bu değerlerin sanıldığı gibi doğru olmadığı ifade edildi.

Windows 10 İle Daha İşlevsel Olduğu Belirlendi

Yapılan testin detaylarına inildiği zaman Macbook Air, macOS Catalina işletim sistemi üzerinde 415 nit ekran parlaklığına ulaştı. Windows 10 işletim sistemi üzerinde yapılan çalışmalar sonrasında ise 547 nite parlaklık seviyesine ulaştığı belirlendi. İkisi arasında bir karşılaştırma yapıldığı zaman Windows 10 üzerinde yüzde 32 oranında daha parlak çalıştığı belirlendi.

Apple tarafından bu kısıtlamanın hangi amaçla yapıldığına dair net bir açıklama yapılmadı. Ancak şirket tarafından yapılan değerlendirmelere göre maksimum parlaklığa ulaşmadığı için böyle bir açıklama yapıldığı yönünde düşünceler ağırlıkta. Başka bir ihtimale göre de Apple’nin renk doygunluğunu koruyabilmesi için böyle bir kararın alındığı düşünülüyor. Yapılan test sonuçları kullanıcılar tarafından tartışmalara neden olmaya başladı. Bunun ardından şirketin nasıl bir açıklama yapacağı da şimdiden merak konusu haline geldi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı