Teknoloji

Macbook Pro’da Şarj Uyarısı! Sol Giriş Isınmaya Neden Oluyor!

Apple Macbook kullanıcılarına yeni bir uyarı yapıldı. Son dönemlerde USB-C modellerinde bazı kullanıcıların cihazlarının çok fazla ısındığı ortaya çıktı. Bunun üzerine ısınma sorununun kaynağı araştırılmaya başlandığı zaman bu sorunun yeni olmadığı ve 2016 yılından itibaren yaşandığı belirlendi. Sorunun çözümü ise sadece sağ tarafta bulunan giriş üzerinden şarj etmek olarak belirlendi.

Pek çok kullanıcı son zamanlarda cihazlarının gereğinden fazla ısındığını gördüler. Bunun üzerine yapılan araştırmalarda sorunun kaynağının şarj girişinde olduğu belirlendi. Apple tarafından konu hakkında pek bir açıklama yapılmazken sorunun sadece diğer girişten şarj etmekle çözüleceğinin altı çizildi.

Sorunun 2016 yılından bu yana piyasaya çıkarılan tüm Apple Macbook Pro modellerinde olduğu belirtildi. Bunun üzerine sol tarafta bulunan USB-C girişi kullanıldıktan sonra sorunun yaşandığı bir kez daha gündeme geldi.

Macbook Pro Kullanıcıları Durumdan Şikayetçiler!

Cihazın şarj problemi nedeniyle aşırı ısınmasının hemen ardından fanda da bir çalışma söz konusu. Ancak model üzerinde  ‘neredeyse sessiz çalışma’ özelliği sık sık tartışılırken bu süreçte fanın çalışması iddiaları da çürütüyor.

Sorunlar hızla büyürken bu süreç içerisinde bilgisayarın nedensiz şekilde pek çok kaynağını kullandığı ortaya çıktı. Kaynak emen işlem sonrasında bazı bilgisayarların tamamı kullanılamaz hale gelebiliyor. Apple tarafından bu sorunun kaynağının söylendiği gibi kernel_task işletim sistemi olmadığı belirtildi. Cihazın ısınmaya başladığı için uygulamaya giren bir sistem olduğunun altı çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı