Teknoloji

MacOs Kablosuz Bağlantı Sorunu Çözümü

MacOs kablosuz bağlantı kullanan kişilerin genellikle yaşamış olduğu sorunlardan bir tanesi de bağlantı sorunu olarak ifade edilebilir. Örnek olarak üç katlı olarak ofislerde modem kullanılan internet olarak ikinci kattaki modemi kullanan kişilerin ofiste bilgisayarlarını açtıklarında otomatik bir şekilde bağlanmış olarak modem bağlantı yerine, alt katta veya üst katta olan modeller bağlantı olarak sağlanmaktadır.

Çözüm olarak MacOs kablosuz bağlantı sağlanması bu türde bir çözümü beraberinde getirdi. Bağlantı ayarları olarak ileri düzeydeki ayarlara giriş sağladığında otomatik bir şekilde Wi-Fi bağlantılarınızın sırasını ve öncelik sırası olarak da istediğiniz ayarlamanın yapılıp ortadan kaldırılabileceğini belirtmek isteriz. Peki bu durumu nasıl yerine getirebiliyorsunuz? Öncelikli olarak kablosuz bağlantı sekmesi ile MacOs bağlantı durumunuzu liste olarak açmanız gerekiyor. Ağa tercihlerinden sonra burada ileri düzey sekmesinden sorununuzu giderebiliyorsunuz.

Mac Wifi Bağlantı Sorunu Çözme

MacOs Wi-Fi bağlantıları sorunları MacOs kablosuz bağlantı sorunları gibi durumları içerebilmektedir. Ortak sorunlar olarak ifade edilebilen durumlar vardır. Çoğu ise bu sorunların Mac sorunu olmasa da büyük kısımlarının Wi-Fi olarak giderilemeyeceği belirtmek isteriz. Wi-Fi sorunları, Wi-Fi aşaması, yönlendirici ayarlar gibi birçok faktör da sor gerçekleşebilmektedir.

MacOs kablosuz bağlantı sorunlarında inşallah bi çok sorun da yaşanmaktadır. Çözüm ise Mac bağlantınızı yeniden başlatmak ve hızlı bir şekilde kolay adımda durumu düzeltmektir. Windows yeniden açarak sorunuzu çözebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra giriş uygulamalarını kaldırabilirsin. Bir diğer çözüm ise güncelleme işlemlerinizi yapmak olacaktır.

Kablosuz Ağ Ortamını Analiz Etme

Kablosuz ağ olarak kullanımı sağ olarak modeller birçok sorunu beraberinde getirebilmektedir. MacOs kablosuz bağlantı sorunları genellikle yaşanılan durumlardandır. Bu durumları analiz etmek için açık durumda olan uygulamalarınızda çıkarak öncelikle Wi-Fi ağını hızlı bağlanma işlemi ile oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra MacOs kablosuz bağlantı olarak hizmetlerinizi optik yol tuşu basılı tutularak Wi-Fi durum menüsü ve buradan da kablosuz ağ hatalarını açabilirsiniz. Daha sonra ise yönetici adı ve parola girerek analiz etmeye başlayabilir ve sorunlarınızı kısa sürede böylelikle çözebilmeniz mümkündür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı