Teknoloji

Magic Keyboard’ın Ipod Pro’lar Üzerinde Pil Sorununa Neden Olduğu İddia Edildi

Ipad Pro kullananlar için şimdiye kadar pek çok aksesuar seçeneği sunulmuş durumda. Bununla birlikte son dönemlerde en çok dikkat çeken aksesuarlardan birisi Trackpad alanlı olan Magic Keyboard klavye olarak belirlendi.

Klavye incelendiği zaman uzmanlardan tasarımı ile tam puan almayı başarıyor. Şık bir kılıf görevi görürken aynı zamanda tabletler için ikisi bir arada görev üstlendiği için son derece kullanışlı olduğu ifade ediliyor. Dokunmatik ekranla çalışmaktan ya da kullanımdan verim alamayanlar için son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmeye başlandı. Bununla birlikte bazı iddialarda ortaya çıkmaya başladı.

Şarj Süresini Gerçekten Etkiliyor Mu?

Sosyal medya platformları üzerinden Ipod Pro ve Magic Keyboard hakkında kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar incelemeye alındı. Bu incelemenin ardından bazı şikayetlerin aynı olması tartışmaları ve şüpheleri de beraberinde getirdi. Pek çok kullanıcı klavyenin kullanımının tabletin kullanım ömrünü azalttığı ve ciddi bir pil sorununa neden olduğu yönünde gerçekleşmişti.

Bu iddiaları doğrular nitelikte olan oldukça mantıklı açıklamaların da olması dikkatlerden kaçmadı. Bununla birlikte yeni klavye ile birlikte ortaya çıkan şarj sorununun kalıcı olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Yeni klavyenin arkasında bulunan ışıklandırma sistemi gece kullanımları çok daha kolay ve verimli hale getiriyor. Ancak bu durumun şarjı etkilediği belirlendi. Ancak klavye ışığının ortama göre otomatik ayarlandığını söyleyebiliriz. Bu konuda bir ayarlamaya girişmenize gerek yok. Parlaklığın maksimum seviyede olması şarj süresini etkileyen faktörlerden birisi olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı