Teknoloji

Magic Leap Şirketi Büyümek Yerine Yeniden Yapılanma Peşinde!

Magic Leap bir anlamda karma gerçeklik şirketi olarak ifade ediliyor. Daha önceki dönemlerde piyasa sunabilecekleri herhangi bir ürünleri olmamasına rağmen büyük yatırımcılardan toplam 2.6 milyar dolarlık bir yatırım almayı başararak büyük dikkat çekmişti. Şimdiye kadar bu hareketi ile yatırımlarını yenileyen ender girişimlerden birisi oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu şirketten yapılan yeni bir açıklama büyük şaşkınlığa neden oldu. Kullanıcıya yönelik ürünler geliştirmeyi bırakacağını açıklaması kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekti. Şirketin yatırımcılar arasında Alibaba ve Google gibi dev isimler de bulunuyor. Bir tüketici markası olmak için yola çıkan Magic Leap tam olarak karma gerçeklik sistemine uyum sağlayamadı.

100 Bin Ürün Hedefine Sadece 6 Ürün Satışı Yapıldı

Şirket 2018 yılında yeni ürününü ilk kez piyasaya sürdü. Yapılan ön incelemelerde ürünün tanıtımının iyi yapıldığı ve satış hedeflerinin tutturulacağı düşünülüyordu. Ancak 100 bin satış hedefi olan üründen sadece 6 adet satılması büyük şaşkınlığa neden oldu. Şirket son yılların en gözde girişimlerinden birisi olan artırılmış gerçeklik alanında önemli çalışmalar yapılıyordu.

Satış hedefinin çok altında kalınmasının ardından yatırımcıların olduğu kadar şirket yöneticilerinin de büyük bir hayal kırıklığı yaşadıkları belirlendi.  Şirketin yeni yılda yeni ürünlerle daha fazla kitleye ulaşmak gibi bir niyeti yok. Bu süreç içerisinde şirket içerisinde alınacak kararlarla birlikte yeniden yapılanmaya gitmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı