Teknoloji

Masomo’da Çalışma Yapan Bir Türk Apple Açığını Gün Yüzüne Çıkardı!

Teknoloji devi olan Apple her geçen gün yeni yazılımlar ve güncellemelerle birlikte gündeme gelmeye devam ediyor. Bunca çalışma profesyonelle eşliğinde yapılırken yine her şeyin tam anlamıyla kusursuz olması pek mümkün değil. Apple gibi dev şirketlerin açığı son dönemlerde pek çok kişi tarafından tespit edilmeye başlandı. Bunun asıl nedeni ise Apple hataların hızlı şekilde tespit edilmesi için ödül sistemini hayata geçirmiş olması olarak ifade ediliyor.

Türkiye’de neredeyse her ay bir apple açığının tespit edildiği görüldü. Son dönemlerde Apple bir açık ile daha gündeme geldi. Bu dönemde Masomo’nun geliştiricilerinden olan Rıza Sabuncu yaptığı açıklama sonrasında şirketin bir yazılım hatasını bulduğu ifade edildi.

Hatanın giderilmesi İçin Apple İle Birlikte Çalıştı

Rıza Sabuncu tarafından hatanın fark edilmesinin ardından Apple ile iletişime geçtiği belirlendi. Hatanın yaklaşık 4 ay önce tespit edildiği belirlendi. Bunun ardından Apple ile iletişime geçtiği belirlenen Rıza Sabuncu’nun bu açığın kapatılması için apple ile çalışmaya başladığı belirlendi. Apple yetkililerine bu süreç içerisinde uzaktan destek verdiği ifade edildi.

Söz konusu olan güvenlik açığının şirketin web siteleri ile ilgili olduğu belirlendi. Ardından güvenlik açığının Rıza Sabuncu tarafından yeniden kontrol edilmesi istendi. Bunun karşılığında Apple tarafından 7.500 dolar değerinde bir ödül verildiğinin de altı çizildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı