Teknoloji

MediaTek Dimensity 1000+ Kullanan iQOO Z1 İlk Telefon Olarak Gündeme Geldi

iQOO tarafından tasarlanan yeni cihazı Z1 son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Telefonun ilk kez MediaTek Dimensity 1000+ kullanılacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından bir akıllı telefonda ilk kez kullanılacağı ifade edildiği için son derece dikkat çekti. Telefonla birlikte son dönemlerde işlemcinin yeni özelliklerini de gün yüzüne çıkarması bekleniyor.

Akıllı telefon üreticileri son dönemlerde teknolojiye sürekli bağlı kalarak yenilikler üzerinde çalışmak zorundalar. Telefonlar üzerinde yapılan küçük oynamaların bile son derece önemli olduğu ifade edilmişti. Özellikle telefonların işlemcileri düşünüldüğü zaman bu sürecin son derece önemli olduğu ifade edilmişti. Bir işlemci bir telefonun kaderini belirlediği için son derece önemli.

iQOO Z1 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

iQOO Z1 modelinin üretilmeye başlamasının ardından cihazın en dikkat çeken yanlarından birisi ise işlemci tercihi oldu. Daha önce hiçbir akıllı telefonda kullanılmamış olan MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisinin kullanılacağı açıklanmıştı. Tanıtımlarla birlikte gündeme gelmesi beklenen cihazın, bir hayal kırıklığı mı olacağı yoksa adını piyasaya özellikleri ile birlikte duyuracağı merak konusu oldu.

Telefon hakkında işlemcisinin ardından yeni bilgiler gündeme gelmeye başladı. Telefonda 44 W hızı şarj desteğinin olduğu ifade edildi. Telefonun son teknoloji olan 5G bağlantısının da bulunacağı belirtildi. Telefonun aynı zamanda oyun odaklı bir telefon olması bekleniyor. Şimdiye kadar oyun odaklı cep telefonlarının cep dostu olmadığı görülmüştü. Bu süreçte yeni telefonla bütçenin zorlanmaması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı