Teknoloji

Mediatek Helio P65 İşlemcisini Duyurdu

Mediatek Helio P65 İşlemcisini Duyurdu

Huawei, orta sınıf işlemci olarak Kirin 810 modelinin lansmanını yaptıktan sonra Mediatek’te kendi işlemcisi olan Helio P65 modelini duyurdu. Mobil cihazlar için üretilen bu işlemci kullanıcılara pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Helio P65, 23nm fabrikasyon süreciyle üretildi. Hatırlanacağı üzere Huawei’nin çıkarttığı Kirin 810 modeli ise 7 nm fabrikasyon süreciyle üretilmişti.

Helio P65 işlemcisi özellikleri

Mediatek tarafından yapılan açıklamaya göre Helio P65 işlemcisinin diğer rakiplerine oranla %25 daha fazla performans sergilediğini duyurdu. Mediatek tarafından üretilen bu işlemci tam 8 çekirdeğe sahip. Muhteşem performansa sahip iki tane 2 GHz ve enerji tasarrufu içinde altı tane Cortex A55 çekirdek ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Helio P65’in grafik kaynağını ise Mali G52 GPU sağlıyor.

Daha çok oyuncular için Helio P65 işlemcisi muhteşem bir performans ortaya koyuyor. Yapay zeka bakımından da daha önceden üretilen Helio işlemcilerine kıyasla iki kat daha fazla performanslı olduğu bildirildi. Bu işlemci ayrıca 48 MP çözünürlüğe sahip kamera kurulumlarını da destekliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı