Teknoloji

MentalUp Bünyesine 500 Bin Abone Daha Kattı!

TT Ventures bilindiği üzere Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketidir.Türk Telekom’un yatırımcısı olduğu çocuklar için oyunlaştırılmış eğitim uygulaması MentalUp uzaktan eğitim zamanında 500 bin yeni aboneyi daha bünyesine katarak 5,5 milyon kişiye ulaşmıştır. 

Uzman kişiler tarafından geliştirilmekte olan, eğlenceli uygulamalar ile çocukların dikkatini, hafızasını, problem çözebilmesi gibi zihinsel bakımdan gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Corona virüsü salgını ile beraber uzaktan eğitim döneminde olan çocukların zihinsel becerilerinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen MentalUP, bu dönemde kullanıcılarına çok güzel bir kampanya yaptı ve üyelik ücretlerinde kullanıcılara yüzde 30 indirim uyguladı.

Uygulamanın tam sürüm üyelik fiyatı 179 TL’ydi. Salgın dönemine özel yapılan yüzde otuzluk indirim sayesinde artık 125 TL’ye sunulmaktadır.MentalUp uygulaması hem dizüstü bilgisayarlarda hem de akıllı cihazlarda çok rahat bir şekilde açılmaktadır. 

MentalUP uygulaması, 200’den fazla okulda kullanılmakta, 4 farklı dilde, 102 ülkede satışı gerçekleşmektedir.

4-13 yaş arası çocuklar için faydalı içerikler bulunuyor

Türk Telekom’un Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı olan Barış Karakullukçu yaptığı açıklamalarda inovasyon ve girişimcilikte, ekonominin de gücü olduğunu özellikle belirtti ve 2016 yılında Türk Telekom Girişim ve Hızlandırma Programı Pilot bünyesine dahil etmiş oldukları MentalUp uygulaması ile girişimciliği desteklemek istediklerini bu sebeple de TT Ventures sayesinde ortak olduklarını belirtti.

Karakullukçu yapmış olduğu açıklamada :

MentalUP, eğitici zeka oyunları sayesinde 4-13 yaş aralığında bulunan çocukların zihinsel gelişimini, dikkatini ve motivasyonlarını artırmaya yönelik oldukça yararlı, faydalı içerikler bulunduruyor.MentalUP, ders içeriklerinden ziyade, çocuklarımızın problem çözme, dikkat, hafıza, görsel ve sözel yetenekleri gibi özelliklerini geliştirmelerine katkı sağlıyor.Ana bölümünde 100’den fazla oyun bulunduran MentalUP uygulamasında dikkat, mantık, hafıza, görsel ve sözel etkinliklerin bulunduğu içerikler ile çocukların anlık gelişmelerinin takip edildiği analizler de bulunmaktadır.Bunun yanında çocuklara, kişisel becerilerini kendi yaş grubu ile kıyaslayabilme olanağı da sunmaktadır.Çocuklarımızın kişisel becerilerine uygun bir egzersiz planı oluşturmaktayız.”açıklamalarında bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı