Teknoloji

Micro USB OTG Kablo Nasıl Kullanılır?

USB sürücüler kullanışlıdır, ancak birini telefonunuzla kullanamazsınız. Android telefonunuz yoksa ve USB OTG’nin ne olduğunu bilmiyorsanız.

USB On-The-Go (OTG), bir cihazın bir PC gerektirmeden bir USB cihazından veri okumasını sağlayan standart bir özelliktir. Cihaz, temelde her cihazın bir yeteneği olmayan bir USB ana bilgisayarı olur. Bir OTG kablosuna veya OTG konektörüne ihtiyacınız olacak.

Bununla çok şey yapabilirsiniz, Örneğin, telefonunuza bir USB flash sürücü bağlayabilir veya bir Android cihazla video oyun denetleyicisi kullanabilirsiniz.

USB OTG, Android’e özgü bir özellik değildir. Ancak, en popüler kullanımı olduğundan, onu Android ile kullanmaya odaklanacağız.

OTG Nedir

Androidinizin USB OTG’yi Destekleyip Desteklemediğini Kontrol Edin

Telefonunuzun veya tabletinizin USB OTG’yi destekleyip desteklemediğini kontrol etmenin en kolay yolu, geldiği kutuya veya üreticinin web sitesine bakmaktır. Spesifikasyonlarda listelenen yukarıdaki gibi bir logo veya USB OTG göreceksiniz.

Bir başka kolay yöntem de bir USB OTG checker uygulaması kullanmaktır. Google Play Store’da pek çok ücretsiz uygulama var, ancak bazıları reklamlarla dolu. Kolay OTG Checker bunun için güvenilir bir uygulama. İndirin ve çalıştırın; telefonunuzun USB OTG’yi destekleyip desteklemediğini bileceksiniz.

Her Android cihaz USB OTG’yi desteklemez; üreticinin yapması gereken bir şey. USB OTG Checker kullanırken telefonunuzun uyumlu olmadığını öğrenirseniz, bu ne yazık ki sizin için işe yaramaz.

USB OTG Kullanmanız Gerekenler

Android cihazınızın standart bir mikro-USB veya USB-C bağlantı noktası vardır (USB kablolara kılavuzumuz). Ancak, çoğu USB cihazı tam boyutlu bir USB bağlantı noktası gerektirir. Bunu bir dönüştürücü / adaptör ile çözebilirsiniz.

Özellikle, telefonunuzun kullandıklarına bağlı olarak erkek ve tam boyutlu USB dişi adaptörleri için bir mikro-USB veya USB-C arayın – bu erkek ve dişi atamaları esastır. Amazon, popüler Anker USB-C’den USB adaptörüne gibi birçok adaptör kullanıyor.

Süper kullanışlı Kingston Micro Duo gibi hem mikro-USB hem de standart USB portları ile flash sürücüler satın almak da mümkün. Normal bir USB sürücüsünden daha pahalı değil, bu yüzden oldukça iyi bir satın alma.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı