Teknoloji

Microsoft Çalışanlarının Uzaktan Çalışma Süresini Uzattı!

Amerika’nın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft salgınla birlikte çalışma sisteminde bazı değişikliklere neden oldu. Salgının kontrolden çıkması ile birlikte bir süre sonra çalışanların tamamı şirket tarafından verilen karar sonrasında uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Alınan ilk kararlar çerçevesinde uzaktan çalışma sisteminin 31 Mayıs tarihinde sona ermesi ve bunun üzerine yeni bir karar alınması bekleniyordu.

ABD’de son dönemlerde salgının kontrolden çıkması ve tablonun korkutucu olması bazı önlemlerin yeniden gözden geçirilmesine neden oldu. Microsoft hayatın normalleşmesi adına bazı adımların atılacak olmasına rağmen çalışanların çalışma sürelerini uzattığını açıkladı. Microsoft tarafından alınan kararlar çerçevesinde çalışma süresinin Ekim sonuna kadar uzatıldığı belirtildi.

Amazon’da Ekim Sonuna Kadar Uzattı

E ticaret devi olan amazon’da çalışanlarının uzaktan sisteme geçmesine izin vermişti. Bu süreçte Microsoft’ta toplam 144 bin çalışanının bulunduğunu açıkladı. ABD’de çalışan kişi sayısı da 85 bin olarak açıklandı.

Amazon’da bu süreçte aldığı tedbirleri uzatacağını açıkladı. Washington eyaletinin Seattle kentinde bulunan şirketin yeni bir bilgilendirme yaptığı belirlendi. Bu bilgilendirmenin ardından çalışanlar 2 Ekim tarihine kadar evden çalışmaya devam edebilecekler. İki dev şirketin aldığı bu kararın diğer şirketler için de bir örnek olması bekleniyor. Henüz diğer büyük teknoloji şirketlerinin nasıl bir karar alacağı bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı