Teknoloji

Microsoft Cephesinden Huawei’e Sevindirici Haber

Huawei için Amerika’dan sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Microsoft cephesinden de Huawei için güzel haber geldi. 

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti ile Çin Hükümeti arasında yaşanan ticaret savaşlarında en çok etkilenen marka olan Huawei için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Huawei’nin ambargo kararını 90 gün daha ertelediğini açıklamıştı. Trump yönetiminin Huawei konusundan ne gibi bir karar alacağı şimdilik bilinmiyor olsa da verilen ek süre ile birlikte Huawei Mart 2020 tarihine kadar hem ticaret yapabilecek hem de cihazlarına güncelleme verebilecek. 

Yaşanan bu gelişmenin ardından Huawei’e bir güzel haber de Microsoft cephesinden geldi. Yapılan resmi açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Microsoft’un Huawei ile birlikte iş yapmasına izin verdiğini açıkladı. Huawei ve Microsoft’a verilen bu izin ile birlikte Huawei’nin gelecekte dizüstü bilgisayarlarında Windows işletim sistemi kullanacağı anlamına geliyor. 

Huawei Ambargosu Devam Edebilir

Huawei’ye Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin uyguladığı ambargo devam edebilir. Bakalım Huawei ambargosu önümüzdeki günlerde kalkacak ve Huawei Android lisansını alacak mı? 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı