Teknoloji

Microsoft, Office 365’in Yerini Alacak Yeni Servisini Duyurdu

21 Nisan tarihi itibariyle Microsoft’un Office 365 isimli çevrimiçi yazılım servisi Microsoft 365 adıyla yoluna devam edecek. Alınan bu radikal değişim kararıyla ABD’li teknoloji devinin amacı daha fazla işletmeye ulaşmanın yanı sıra artık ailelerin de ofis yazılımlarını kullanmalarını sağlamak.

Marka adını değiştiren Microsoft yeni servisini “Yaşamınız için bir abonelik hizmeti” şeklinde niteliyor. Aylık 6.99 dolar ödeme yaparak Microsoft 365’e abone olunabilecek. Üstelik altı kişiye kadar kullanabileceğiniz aile planları da mevcut, ki bunun için sadece 9.99 dolar ödeme yapılması bekleniyor. Bu parayı ödedikten sonra Windows, macOS, iOS ve Android platformları üzerinde Excel, Word ve PowerPoint başta olmak üzere tüm Office yazılımlarından faydalanabiliyorsunuz.

Yeni servis ve uygulamalar yolda

Eski Office 365 paketinde bulunan tüm programları sunan Microsoft, müşterilerini heyecanlandıracak bir dizi yeniliğin de müjdesini verdi. Buna göre yakın gelecekte yeni nesil uygulamalar ve hizmetler abonelik kapsamında sunuluyor olacak. Konuya ilişkin Microsoft’un resmî blogunda yayınlanan yazıda Microsoft 365’in “Yeni yapay zeka yazılımı, zengin tema seçenekleri ve bulut bilişim bazlı yenilikçi deneyimler” sunacağı belirtildi. Bunların ne olacağını zaman içerisinde öğrenebileceğiz.

Öte yandan Microsoft Teams uygulamasının kişisel kullanıma açılacağı da elimize ulaşan bilgiler arasında yer alıyor. Slack’a alternatif olarak geliştirilen ve daha çok işyerleri tarafından kullanılan bu iletişim aracı, aile ve arkadaşlar arasında mesajlaşma programı olarak kullanılabilecek. 2FA teknolojisi sayesinde iki aşamalı giriş önlemiyle kişisel verilerin güvenliğinin arttırılmış olması ise cabası.

Word için yeni yazılım geliştirildi

Son olarak Microsoft 365’te yer alan Microsoft Word için Editor adını verilen yeni bir yapay zeka asistanı geliştirilmiş. Tahmin edebileceğiniz üzere bu asistan gramer önerilerinde bulunuyor, hatalı kelimelerinizi düzeltiyor. İlginç bir diğer özellik ise Editor, cümlelerinizde yer alan eril dili düzeltmeye de başlayacak. Cinsiyet eşitliğini destekleyen Microsoft artık “iş adamı” yerine “iş insanı” kelimesini kullanmanızı önerecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı