Teknoloji

Microsoft, Outlook Üzerinden Edge Reklamları Yapmaya Başladı!

Microsoft Edge son yıllarda Internet Explorer’in yerini almak için yeni bir çalışma içerisine girmişti. Bu süreç içerisinde yenilenen yapısı ile birlikte Chroimum desteği de aldı. Bu destek sonucunda açık kaynak kodlu bir uygulama halini aldı. Edge bazı işletim sistemleri üzerinde gösterilmeye başlandı. İlk olarak Windows 7, 8, 10 ve masOS platformu üzerinden kullanıma sunulmuştu. Kısa sürede kullanıcılardan olumlu yorumlar almaya başlayan uygulama uzun zamandır gündemde olan Firefox’u da geçerek gündeme gelmeyi başardı.

Microsoft ise bu süreç içerisinde Edge’yi ön plana çıkarmak için kararlı gibi görünüyor. Reklam çalışmaları ile birlikte süreci desteklediğinin altını çizdi.

Outlook.com Üzerinden Desteklemeye Devam Ediyor!

Microsoft e posta uygulaması olan Outlook.com üzerinden birtakım çalışmalara başladığını ifade etti. Bu noktada yeni internet tarayıcısının çeşitli şekillerde indirme linkini yayımlayarak kullanıcıların karşısına çıkarmaya devam ediyor. Ancak Outlook.com üzerinden değil de başka bir tarayıcı üzerinden girilmesi halinde artık posta kutularında göz yoran reklamlar görülmüyor.

Reklamlarda kullanıcıların performans ve hız ile birlikte etkilenmesi amaçlanıyor. Reklamlar diğer tarayıcı kullanıcılarını da Edge kullanmak için teşvik edecek şekilde gönderiliyor. Menü çubuğunun en alt kısmında bulunan banner’larda ise indirme sayfasına yönlendirecek çeşitli bağlantılara yer veriliyor. Tarayıcısından memnun olan ve gelen tüm reklamlara rağmen değiştirmek istemeyenler içinse reklamları kapatmaları mümkün olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı