Teknoloji

Microsoft Stream Üzerinden Artık Veri Kaydı Yapılabilecek

Microsoft 365 tarafından sunulan Microsoft Steam uygulaması üzerinde kullanıcılar için yeni özellikler getirildi. İçerik üreticilerinin oldukça ihtiyaç duydukları veri kayıt sistemi atık uygulama içerisinde kullanılabilecek. Sistemin kullanılması için herhangi bir yazılımın indirilmesine gerek yok. Ancak veri kayıt sistemi 15 dakika kadar olacak. Ekran kayıtları bu sayede pek çok kişi tarafından büyük bir kolaylıkla yapılabilecek.

Yeni ekran kaydı özelliğinin bu süreç içerisinde bilgi paylaşımı, uzaktan öğrenme gibi pek çok güncelleme için video oluşturmanın bir yolu olarak ifade edilecek. Bu durumda videolar üzerinde düzenleme gibi çeşitli özellikler de gündeme gelecek.

Ekran Kaydı Süresi 15 Dakika Olacak!

Kullanıcılar ekran kaydı oluşturmak için web tabanlı ekran kayıt aracı üzerinden Chrome’nin son sürümünü ya da Stream portalını açarak Create listesi üzerinden kayıt seçeneğini tercih edebilecekler. Bu süreçte mikrofon ekleme, sistem sesi ekleme ve ekranı kaydetme gibi pek çok seçenek bulunuyor.

Microsoft aracını kullanmak isteyen kişiler Windows 10 ve MacOS için Microsoft Edge üzerinden sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek. Pek çok sürüm üzerinden desteklendiği öğrenildi. Ancak MacOS kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken bir durum var. Safari tarayıcısı üzerinden desteklenmediği ifade edildi. Sistem sesi kaydının kullanımı içinse bilinmesi gereken bir durum daha var. Sadece Microsoft üzerinden kullanılabiliyor. Süre ise sadece 15 dakika için sınırlı olacak.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı