Teknoloji

Microsoft Surface Neo’nun Çıkışı Seneye Ertelenebilir

Geçtiğimiz yıl ABD’li teknoloji devi Microsoft, Surface Neo adını taşıyan ve Windows 10X işletim sistemiyle çalışan çift ekranlı cihazını görücüye çıkarmıştı. Eğer bu küçük ve işlevsel bilgisayar modeline 2020 yılı içerisinde kavuşmayı hayal ediyorduysanız, size kötü bir haberimiz var. ZDNet editörü Mary Jo Foley’in iddiasına göre Microsoft cihazın çıkışını 2021’e ertelemiş bulunuyor.

Bizzat Microsoft’ta çalışan isimsiz kaynaklara dayandırılan habere göre Microsoft’un Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Panos Panay, ekibini Surface Neo’nun bu yıl çıkış yapmayacağı noktasında bilgilendirmiş. Cihazın çıkışının neden ertelendiği ise halen daha belirsizliğini koruyor. Ancak son dönemde Koronavirüs salgını nedeniyle insanların eve kapandığı, ekonomilerin küçülmeye girdiği, harcamaların kısıtlandığı hesaba katılırsa bu erteleme kararı pek de sürpriz sayılmaz. 

Öyle ki sırf bu salgın yüzünden teknoloji devlerinin yanı sıra otomobil üreticileri de yeni modellerinin çıkışını ertelemek zorunda kalıyorlar. Bu ve bunun gibi daha birçok sektör, salgından doğrudan olumsuz etkilenmiş durumda.

Tek ekranlı cihazlara öncelik verecek

Surface Neo’nun ertelenmesinin ardından Microsoft, daha çok tek ekranlı ve Windows 10X işletim sisteminden güç alan ürünlerin geliştirilmesine ağırlık verecek. Ardından çift ekranlı Surface Neo ve benzeri modeller masaya yatırılacak.

Aşina olmayan veya unutanlar için hatırlatmakta fayda var: Microsoft geçen sene bir dizi çift ekranlı cihaz tanıtmıştı. Bunlardan biri haberde adı geçen Surface Neo. Diğeri ise yine çift ekranlı olan ve Android işletim sistemiyle çalışan Surface Deo telefonuydu.

Aslına bakılırsa Microsoft’un burada benimsediği strateji hayli riskli. Çünkü Samsung ve Huawei gibi sektörün içinde bulunan markaların yekpare ekranlı, ancak katlanabilir cihazlar yaptığı görülüyor. Bakalım, Microsoft’un çift ekrana sahip bilgisayar ve akıllı telefon girişimlerine müşteriler nasıl karşılık verecek?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı