Teknoloji

Microsoft Teams Bir Günlük Görüşme Süresiyle Rekora Koştu

Microsoft tarafından son dönemlerde çalışma hayatının nasıl değiştiğini kanıtlar nitelikte bir araştırma yapıldı. Bu araştırma sonuçlarının ardından salgın nedeniyle iş yaşamında dengelerin çok hızlı bir şekilde değiştiğine vurgu yapıldı. Bu durumda toplantılar, e postalar ve iş sohbetlerinin analiz edilmesi için bir kaynak hazırlandı.

Toplantılar adı altında oluşturulan bir başlık sonrasında önceki ayın verileri ile bir karşılaştırma yapıldı. Bu karşılaştırma sonrasında Teams üzerinden yapılan bir görüşmeye yer verildi. Bir günlük görüşme sürecinin ise salgın önceki döneme yapılan kıyaslama sonucunda 3 katına çıktığı belirlendi. Bu durum ise 900 milyon dakikadan 2,7 milyar dakikaya kadar çıkmış oldu. Şimdilerde uygulamanın 175 ülkede 183 bin bölgede aktif halde kullanıldığı ifade edildi.

Toplantılar ve Canlı Yayın Süreleri Yükseldi

Görüntülü toplantıların son dönemlerde daha fazla arttığı belirlendi. Özellikle şirketlerin ve çalışanların evden çalışma sistemine alışmalarının ardından yapılan incelemelerde Norveç ve Hollanda’da bulunan kullanıcıların yüzde 60’lık bir kısmının görüntülü toplantılarda daha verimli bir çalışma yaptıkları belirlendi.

Mobil üzerinden Teams uygulamasının kullanımı da 4 katına kadar yükselmiş oldu. Mobil olarak kullanımlarda Hollanda, İtalya, İspanya ve Fransa’nın rekor kırarak listenin ilk sırasına yükseldiği belirlendi. Çin’de kullanım oranının da giderek arttığı belirlendi. Ocak ayındaki kullanım oranları ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman iki katına çıktığı belirlendi.

Şirketin yaptığı analiz sonrasında bir günlük kullanım oranının bu süreçte rekor seviyeye ulaştığı belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı