Teknoloji

Microsoft Teams İndirme Sayısı İle Slack Karşısında Öne Geçti

Son dönemlerde dünyada çalışma düzeninde de önemli değişiklikler meydana geldi. Pek çok insan evden çalışmaya başladı. Bunun üzerine ofis uygulamaları da sık sık kullanılıyor. Son dönemlerde gündeme gelen Microsoft Teams ile Slack arasındaki rekabet bir kez daha ön plana çıkmış oldu.

Salgın süresince iki programında sık sık kullanıldığı biliniyor. Microsoft Teams son zamanlarda hazırlanan veriler ışığında giderek artmaya başladı. Daha önce 40 milyon olan kullanıcı sayısının bu dönemde artarak 75 milyona kadar çıktığı belirlendi. Özellikle hazırlanan son çeyrek raporlarının Microsoft’un üzerindeki etkilerini bir kez daha gözler önüne serdiği biliniyor.

Slack Geri Planda Kaldı

Slack ise son dönemlerde verilerini güncellemedi. Bununla birlikte salgın öncesinde 12 milyon aktif kullanıcı sayısının olduğu biliniyordu. Ancak bu dönemde yüzde 350 oranında büyüme gösterdiği ifade edilirken aslında verilerin gündeme gelmemesi nedeniyle durum tam olarak bilinmiyor. Uygulamanın en önemli eksikliğinin ise görüntülü konuşma özelliğinin bulunmaması olarak ifade edilebilir.

Slack yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda Microsoft Teams’in sadece Microsoft 365 ile kullanıldığının altını çizdi. Google play Store üzerinde gerçekleşen indirme rakamlarına bakıldığı zamanda gerçekler ortaya çıkıyor. Pek çok kişinin indirme tercini Microsoft Teams’den yana kullandığı belirtildi. Bu dönemde Slack’e karşı ezici bir üstünlük elde ettiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı