Teknoloji

Microsoft ve Google Yeni İş Birliği İçin Harekete Geçeceğini Duyurdu!

Son zamanlarda Google ile Microsoft arasındaki görüşmelerin giderek arttığı biliniyordu. Bu görüşmelerden nasıl bir sonuç çıkacağı da merak konusu olmuştu. Bunun üzerine sonunda Android cihazlar için büyük bir iş birliği kararının verildiği öğrenildi. İki teknoloji devinin ortak olarak yürütecekleri sürecin sonucunda Play Store üzerinde bulunan çok sayıda ve gelişmiş olan web uygulamalarının sunulması için özel bir çalışmanın yapılması gerektiğine karar verildi.

Android İçin Büyük Bir İş Birliği Olacak!

Uygulamaların geliştirme süreci ise Microsoft’un PWABuilder isimli aracı üzerinden gerçekleştirilmiş olacak. Bu süreçte yeni özelliklerden faydalanarak yeni bir sistem belirlenmiş olacak. Yeni düzenlemeler ve çalışmalar içerisinde web kısayolları, yeni standartlar, daha derin olarak ifade edilebilecek bildirim özellikleri ve görsellerin özelleştirilmesi için çalışmalar yer alacak.

Android telefon kullananlar gerçekleştirilecek olan iş birliğini kullanım sırasında derinden ve yakından hissedebilecek. Bu süreç içerisinde telefonlarda kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için özel bir çalışmanın yapılması planlanıyor.

Genişletilmiş olan yeniliklerden ve özelliklerden faydalanabilmek için bu süreç içerisinde aslında geliştirici olan takımında büyük bir çaba göstermesi gerekmeyecek. Yeni özelliklere sahip olan uygulamalardan faydalanmak ve tanışmak için yetkililer biraz daha zaman olduğunu düşünüyorlar. Google ile Microsoft arasında gerçekleştirilen iş birliğinin ise bu amaç doğrultusunda çok sürpriz olmadığı düşünülüyor. Daha önce de çeşitli çalışmalar için iki teknoloji devinin de bir araya geldiği ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı