Teknoloji

Microsoft Xbox Series X Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Microsoft’un önümüzdeki aylarda tanıtacağı ve 2020 yılının sonunda satışa sunacağı Xbox Series X oyun konsolunun bazı özellikleri ortaya çıktı.

Konsol oyuncularının bu yıl bekledikleri konsol modellerinden birisi olan Xbox Series X modeli detaylanmaya devam ediyor. Henüz Xbox Series X konsolunun ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor olsa da konsolun bazı özellikleri ortaya çıktı. 

Xbox Series X Ekran Kartı Özellikleri

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Xbox Series X oyun konsolu Xbox One’a göre 8 kat daha hızlı bir şekilde çalışacak. Grafik alanında özel optimizasyonlarla iyileştirilmiş olan Xbox Series X oyun konsolu 12 teraflops seviyelerine çıkacak. Xbox Series X sızıntılarında bu rakamanın 10.8 ila 11.3 arasında değiştiği görülüyordu ancak Microsoft’un bu seviyenin üzerine çıktığı görülüyor. 

Grafik birimi tarafında AMD Zen 2 teknolojisini kullanan Microsoft henüz bilgisayarlarda kullanılmayan bu teknolojiyi oyun konsolunda kullanarak bir ilki gerçekleştirecek. Yeni nesil AMD ekran kartlarının NVIDIA ekran kartları ile rekabet edebileceği söyleniyor olsa da performansını Xbox Series X oyun konsolunda yakından görebileceğiz. 

NVIDIA’nın en güçlü ekran kartlarından birisi olan RTX 2080 ekran kartının 11.3 teraflops serviyesinde olduğu biliniyor. Xbox Series X oyun konsolunda kullanılacak olan ekran kartının 12 teraflops seviyesinde olması NVIDIA ekran kartından çok daha güçlü olacağını gösteriyor. Xbox Series X oyun konsolunun gelişmiş ses teknolojisine sahip olacağını açıklayan Microsoft ayrıca oyun konsolunun tıpkı Sony PlayStation 5 gibi SSD ile  geleceğini belirtti. Xbox Series X oyun konsolunun diğer detaylarının ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı